h Dolar 33,0621 % -0.02
h Euro 36,2094 % -0.02
h Sterlin 43,0421 % -0.01
h Altın (Gr) 2.617,40 %0,14
h BIST100 11.214,89 %0,73
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • KBÜ ve Hacettepe Üniversitesi, SOSYALFEST için işbirliği yapıyor

KBÜ ve Hacettepe Üniversitesi, SOSYALFEST için işbirliği yapıyor

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ile Türkiye'nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali (SOSYALFEST) hakkında görüşme yaptı. Görüşmede, iki üniversite arasında festival kapsamında işbirliği konuları ele alındı. KBÜ Rektörü Kırışık, festival hakkında bilgi verirken memnuniyetini dile getirdi. Hacettepe Üniversitesi Rektörü Güran ise işbirliğinden duyduğu mutluluğu ifade etti. SOSYALFEST, Türkiye'nin milli sosyal bilimler hamlesine katkı sunmayı hedefliyor.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ile Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali olan SOSYALFEST için yapılan kurumsal paydaş görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşme 2-3 Mart 2024 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan festivalin oluşumu ve işbirliği konularını ele aldı. Rektör Kırışık, KBÜ’nün Türkiye’nin milli sosyal bilimler hamlesi için SOSYALFEST aracılığıyla önemli bir katkı sunmayı amaçladığını belirtti. Kurumsal paydaş görüşmeleri kapsamında, iki üniversite arasında akademisyen ve öğrenci değişimi, festivallere ve bilimsel toplantılara yönelik işbirliği konuları ele alındı. Rektör Kırışık, Rektör Güran’a festivalin çalışmaları, etkinlikleri ve programları hakkında bilgi vererek, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Güran da ziyaret için Rektör Kırışık’a teşekkür ederek, SOSYALFEST’e işbirliği yapmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Başkent Üniversitesi (BAÜN), Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencilerine mesleki ders uygulamasını başlattı

Sıradaki haber:

Başkent Üniversitesi (BAÜN), Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencilerine mesleki ders uygulamasını başlattı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.