h Dolar 33,0021 % -0.17
h Euro 36,0529 % -0.17
h Sterlin 42,9401 % -0.04
h Altın (Gr) 2.568,35 %0,28
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Kastamonu Üniversitesi’nde Ahşap İşleme ve Mobilya Tasarımı dersleri verildi

Kastamonu Üniversitesi’nde Ahşap İşleme ve Mobilya Tasarımı dersleri verildi

Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu, Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisas Koordinatörlüğü ile Ahşap Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğiyle düzenlenen "CNC Yüzey İşleme Eğitimi" ve "Mobilya Optimizasyon Eğitimi" başarıyla tamamlandı. Eğitimlerde katılımcılara malzeme bilgisi, tasarım, CAD-CAM konularında teorik bilgiler verilirken, uygulama aşamalarında da yetkinlik kazandırıldı. CNC ebatlama makineleri üzerinde pratik becerilerin artırıldığı eğitimlerde malzeme bilgisi, maliyet hesabı ve optimizasyon konularında detaylı bilgiler de paylaşıldı.

Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu’nda öğrencilere, “CNC Yüzey İşleme Eğitimi” ve “Mobilya Optimizasyon Eğitimi” verildi. Bu eğitimler, Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu’nun Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisas Koordinatörlüğü ile Ahşap Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğiyle düzenlendi. Eğitimler, katılımcılara geniş bir perspektif sunarak başarıyla tamamlandı.

Eğitimlerde katılımcılara malzeme bilgisi, tasarım, CAD-CAM konularında teorik bilgiler aktarıldı ve aynı zamanda uygulama aşamalarında da yetkinlik kazandırıldı. Doç. Dr. Ümmü Karagöz İşleyen, Doç. Dr. Önder Tor ve Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Karamanoğlu gibi uzman eğitmenlerin rehberliğinde gerçekleşen eğitimde, CNC ebatlama makineleri üzerinde pratik beceriler kazanıldı.

Ahşap Araştırma Geliştirme ve İnovasyon Merkezi tasarım laboratuvarında ve üretim alanında gerçekleştirilen eğitimde, katılımcılara malzeme bilgisi, maliyet hesabı ve optimizasyon konularında detaylı bilgiler verildi. Eğitmenlerin rehberliğinde, CNC ebatlama makinelerinde uygulamalar yapılarak katılımcıların becerileri artırıldı.

25 yaşında gerçekleşti: Okuma hayaline kavuştu!

Sıradaki haber:

25 yaşında gerçekleşti: Okuma hayaline kavuştu!

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.