h Dolar 31,0031 % 0.3
h Euro 33,5307 % 0.3
h Sterlin 39,1331 % 0.22
h Altın (Gr) 2.018,63 %0,35
h BIST100 9.312,12 %-0,35
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Gençlere İşsizlik Sorununu Çözmek İçin “Geleceğin Mesleklerini Öğretebileceğimiz” Projesi

Gençlere İşsizlik Sorununu Çözmek İçin “Geleceğin Mesleklerini Öğretebileceğimiz” Projesi

Karabük'te işsiz gençlerin işgücü piyasasındaki taleplerini karşılamak ve geleceğin mesleklerine hazırlanmalarını sağlamak amacıyla başlatılan "Geleceğin Mesleklerini İşsiz Gençlere Öğretelim" projesi hayata geçirilecek. Proje kapsamında gençlere eğitim programları ve kariyer destekleri sunulacak, yeni meslek alanlarında fırsatlar yaratılacak. Eğitim programları arasında finansal okuryazarlık, dijital terzilik, siber güvenlikli web tasarımı gibi alanlar yer alacak. Ayrıca, gençlere kariyer koçluğu ve mentorluk programları ile iş dünyasına entegrasyon sağlanacak. Proje, işsiz gençlerin zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmayı hedeflerken, aynı zamanda iş dünyasına nitelikli genç profesyoneller kazandırmayı amaçlıyor.

Karabük’te işsiz gençlerin işgücü piyasasındaki talepleri karşılamak ve geleceğin mesleklerine hazırlanmalarını sağlamak amacıyla başlatılan bir proje hayata geçirilecek. “Geleceğin Mesleklerini İşsiz Gençlere Öğretelim” adıyla düzenlenecek olan proje, Türkiye Belediyeler Birliği, Karabük Üniversitesi (KBÜ), Karabük Belediyesi, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından ortaklaşa yürütülecek.

Proje kapsamında gençlere yönelik eğitim programları ve kariyer destekleri sunularak, yenilikçi meslek alanlarında fırsatlar oluşturulacak. Bu doğrultuda, Bilim ve İnovasyon Merkezi’nde Dijital Mesleki Eğitim Merkezi oluşturulacak. Projeye Karabük Üniversitesi’nden bilim kurulu üyeleri de destek verecek.

Proje, işsiz gençlerin karşılaştığı zorlukları aşmalarını sağlamak ve teknolojik gelişmelere ayak uydurabilecekleri sürdürülebilir kariyer yollarına yönlendirmek amacıyla tasarlandı. Gençlere eğitim ve mentorluk desteği sağlayarak potansiyellerini en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen proje, yenilikçi teknolojilere, dijital becerilere ve sürdürülebilirlik konularına odaklanacak.

Proje kapsamında finansal okuryazarlık, sanal mağaza rehberliği, dijital terzilik, siber güvenlikli web tasarımı, endüstriyel data bilimi, dış ticaret uzmanlığı, sosyal medya uzmanlığı, oyun programcılığı gibi alanlarda uzman kişiler tarafından eğitimler verilecek. Ayrıca, gençlere kariyer koçluğu ve mentorluk programlarıyla iş dünyasına daha etkin bir şekilde entegre olmaları sağlanacak.

Proje kapsamında iş birliği yapılan kurumlar, gençlere iş dünyasındaki fırsatları tanıtarak, iş imkanları sağlamak amacıyla projeye destek veriyor. Bu sayede gençlerin teorik bilgilerini pratik deneyimlerle pekiştirmeleri ve iş dünyasına daha güçlü bir giriş yapmaları hedefleniyor. Proje aynı zamanda, nitelikli ve donanımlı genç profesyoneller yetiştirerek ekonomik kalkınmaya da katkı sağlamayı amaçlıyor. Gençlerin kendilerini geliştirmelerine imkan tanıyarak, gelecekteki işgücü piyasasında daha güçlü bir konumda olmalarını destekleyen proje, Karabük Üniversitesi’nin eğitim programlarının düzenlenmesinde ve eğitimci görevlendirilmesinde, İŞKUR İl Müdürlüğü’nün eğitimler için uygun adayların seçiminde ve meslek eğitimi almış gençlerin istihdam edilebilmesinde, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nın ise mesleki eğitim almış kursiyerleri üyelerine önererek onların iş dünyasında istihdam edilmesini sağlamada görev alacak.

Marmaris, Bilim Parkı İçin Misafirlerini Ağırladı

Sıradaki haber:

Marmaris, Bilim Parkı İçin Misafirlerini Ağırladı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.