h Dolar 33,0321 % -0.1
h Euro 36,0905 % -0.1
h Sterlin 42,9390 % -0.03
h Altın (Gr) 2.578,33 %0,67
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Enerji Sektörünün Gözdesi Olan “Enerjinin Yıldızları” Projesinden 93 Mezun İş Hayatına Adım Attı

Enerji Sektörünün Gözdesi Olan “Enerjinin Yıldızları” Projesinden 93 Mezun İş Hayatına Adım Attı

İstanbul, Antalya ve Sivas'taki üç meslek lisesinde "Enerjinin Yıldızları" projesi kapsamında Elektrik Tesisatları ve Dağıtımı Bölümü'nden mezun olan 93 öğrenci, öncü elektrik dağıtım şirketlerinde işe başladı. Proje sayesinde, Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. gibi şirketler sektöre birçok yetenekli eleman kazandırdı. Toplamda 366 öğrencinin mezun olduğu bu bölümden 94'ü, bu şirketlerde iş hayatına adım attı.

“Elektrik Dağıtım Şirketlerinde ‘Enerjinin Yıldızları’ Projesi Mezunlarının İstihdam İmkanları Artıyor”

İstanbul, Antalya ve Sivas’ta faaliyet gösteren üç meslek lisesinde yer alan Elektrik Tesisatları ve Dağıtımı Bölümü, 2018 yılında başlatılan “Enerjinin Yıldızları” projesi ile mezun olan 93 öğrenci, elektrik dağıtım sektöründe iş hayatlarına ilk adımlarını attı. Bu projede, Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) gibi öncü şirketler de yer almaktadır. Proje kapsamında İstanbul Avrupa Yakası, Antalya ve Sivas’taki üç meslek lisesinde açılan Elektrik Tesisatları ve Dağıtımı Bölümü’nden mezun olan öğrenci sayısı 366’ya ulaşmış durumdadır ve bu mezunlardan 94’ü söz konusu şirketlerde kariyerlerine başladı.

Bu proje sayesinde elektrik dağıtım sektöründe çalışma imkanı bulan öğrenciler, şirketlerde kendilerini geliştirme ve deneyim kazanma fırsatı elde etmektedirler. “Enerjinin Yıldızları” projesi, sektöre birçok yetenekli çalışan kazandırmış olup, mezunların istihdama olan katkısı önemli derecede artmıştır. Elektrik sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli elemanların yetişmesine yönelik adımlar, bu projenin başarısını kanıtlamaktadır.

Projede yer alan şirketler, mezun olan öğrencilere iş fırsatları sunarken, aynı zamanda eğitim programları ve sürekli gelişim imkanları sunarak, kariyerlerini desteklemektedirler. Bu sayede öğrenciler, sektörün gerekliliklerini öğrenme ve uygulama şansına sahip olmaktadırlar.

Elektrik dağıtım sektöründe istihdam edilen “Enerjinin Yıldızları” projesi mezunları, hem mesleki bilgilerini kullanma fırsatı yakalamakta hem de sektördeki ilerleme ve gelişmelere katkıda bulunmaktadırlar. Bu sayede, genç mezunlar hem kariyerlerine umutla bakmakta hem de sektöre değerli katkılar sağlamaktadırlar. “Enerjinin Yıldızları” projesi, gelecekte de benzer projelere ilham kaynağı olarak hizmet edecektir.

Seyhan’ın Mithatpaşa Mahallesi’nde 15. Bilgi Evi Hizmete Açıldı

Sıradaki haber:

Seyhan’ın Mithatpaşa Mahallesi’nde 15. Bilgi Evi Hizmete Açıldı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.