h Dolar 32,4876 % 0.65
h Euro 34,9141 % 0.65
h Sterlin 41,4911 % 0.53
h Altın (Gr) 2.405,14 %0,61
h BIST100 10.391,89 %2,23
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Eğitim Fakültesi’nde Fransızca Atasözleri, Deyimler ve Kökenleri Hakkında Tartışma Gerçekleştirildi

Eğitim Fakültesi’nde Fransızca Atasözleri, Deyimler ve Kökenleri Hakkında Tartışma Gerçekleştirildi

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 'Fransızca Atasözü, Deyimler ve Ortaya Çıkış Öyküleri' başlıklı bir seminer düzenledi. Prof. Dr. Abdullatif Acarlıoğlu'nun konuşmacı olduğu seminerde, Fransızca atasözleri ve deyimlerin ortaya çıkış öyküleri anlatıldı. Katılımcılar arasında Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç de yer aldı. Prof. Dr. Acarlıoğlu, atasözleri ve deyimlerin kullanım sıklığının azaldığına dikkat çekerek, kelimelerin sınırlı hale geldiğini söyledi. Seminer sonunda Prof. Dr. Dinç, Acarlıoğlu'na teşekkür belgesi takdim etti.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi, “Fransızca Atasözü, Deyimler ve Ortaya Çıkış Öyküleri” başlıklı bir seminer düzenledi. Seminer, Eğitim Fakültesi E-Blok Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Seminere Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullatif Acarlıoğlu konuşmacı olarak katıldı. Dekan Prof. Dr. Erkan Dinç’in de yer aldığı seminere çok sayıda akademisyen ve öğrenci katılım gösterdi.

Prof. Dr. Abdullatif Acarlıoğlu’nun konuşmasında, Fransızca atasözleri ve deyimlerinin ortaya çıkış öykülerine değindiği belirtildi. Acarlıoğlu, “İnsanlar düşüncelerini daha iyi ifade etmek veya vurgulamak için atasözleri ve deyimleri sıklıkla kullanır. Ancak çoğu kişinin bu kelimelerin kaynakları hakkında fazla bilgisi yoktur. Oysaki her birinin geçmişi ve ortaya çıkış öyküsü bulunmaktadır. Günümüzde atasözleri ve deyimlerin kullanım sıklığı azalmış durumda, eski jenerasyonlar ise daha sık olarak kullanmaktaydı. Ayrıca, dünya genelinde kullandığımız kelimeler de giderek sınırlı hale gelmekte ve argolaşmaktadır” şeklinde konuştu.

Seminer, soru cevap kısmının ardından Dekan Prof. Dr. Erkan Dinç’in Prof. Dr. Abdullatif Acarlıoğlu’na teşekkür belgesini takdim etmesiyle sona erdi.

Gelişim ve Temel Eğitim Derneği, minik öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için ana sınıfı oluşturdu.

Sıradaki haber:

Gelişim ve Temel Eğitim Derneği, minik öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için ana sınıfı oluşturdu.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.