h Dolar 33,0664 % -0.05
h Euro 36,0371 % -0.05
h Sterlin 42,7349 % -0.22
h Altın (Gr) 2.552,61 %-1,84
h BIST100 11.143,20 %0,03
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Balıkesir’de gençlerin çölyak hastalığına yönelik farkındalık çalışması

Balıkesir’de gençlerin çölyak hastalığına yönelik farkındalık çalışması

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencileri, Çölyak hastalığına dikkat çekmek amacıyla bir stant kurdu. Stantta, hastalık hakkında bilgilendirme yapıldı, broşürler dağıtıldı ve glütensiz gıdalar tadıtıldı. Proje Edremit Körfezi Çölyak Derneği tarafından desteklendi. Öğrenciler, takım çalışması dersi kapsamında hazırladıkları glütensiz ürünleri de halka dağıttı. Projeye katkıda bulunan herkese teşekkür edildi ve farkındalık oluşturmanın önemi vurgulandı.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Uygulamalı Bilimler Fakültesi (BUBFA) öğrencileri tarafından Çölyak hastalığına dikkat çekmek amacıyla bir stant kuruldu. Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan stantta, Çölyak hakkında bilgilendirme yapıldı, broşürler dağıtıldı ve glütensiz gıdaların tadımları yapıldı.

BUBFA Gastronomi ve Mutfak Sanatları 3. sınıf öğrencileri, takım çalışması dersi kapsamında Çölyak hastalığına dikkat çekmek için bir proje hazırladı. Edremit Körfezi Çölyak Derneği’nin destek verdiği projede öğrenciler, vatandaşlara Çölyak hastalığını anlattı, broşürler dağıttı ve hazırladıkları glütensiz gıdaları tatma fırsatı sundu. BUBFA ile glütensiz hayat projesi ilgi görerek başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Edremit Körfezi Çölyak Derneği Başkanı Betül Özdemir Kaya, “Bugün Çölyak hastalığının farkındalığı için buradayız. Üniversite öğrencileriyle birlikte hazırladığımız glütensiz ürünlerin tadımını gerçekleştiriyoruz. Okuldaki arkadaşlarımıza destek olduk. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve sponsor olan kişilere teşekkür ediyorum” dedi. Projede görev alan Damla Bayram ise, “Takım çalışması dersi kapsamında Çölyak hastalığı farkındalığı için afişler ve broşürleri dağıtıyoruz. Ayrıca glütensiz ürünlerimizi de Çölyak hastaları başta olmak üzere Burhaniye halkına dağıtıyoruz” açıklamasında bulundu. Ramazan Can Bilgin ise, “Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi olarak takım çalışması dersi kapsamında Çölyak hastalığına farkındalık oluşturmak amacıyla Oğuzhan hocamızın liderliğinde projeyi gerçekleştirdik. Bu konuda mutluyuz” ifadelerini kullandı. Dekan Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban da, “BUBFA ile Glütensiz Hayat projemiz, 14 farklı projemizden biri. Çölyak hastalığına ve glütensiz yaşamın önemine dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Bu projeyi Gastronomi ve Mutfak Sanatları 3. sınıf öğrencilerimiz gerçekleştirdi. Çölyak Derneği’ne ve projeyi gerçekleştiren öğrencilere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

UEDAŞ, enerji tasarrufu bilincinin erken yaşlarda oluşmaya başladığına işaret ediyor

Sıradaki haber:

UEDAŞ, enerji tasarrufu bilincinin erken yaşlarda oluşmaya başladığına işaret ediyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.