h Dolar 33,0932 % 0.2
h Euro 36,2077 % 0.2
h Sterlin 43,0479 % 0.35
h Altın (Gr) 2.620,95 %-0,02
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Bakan Tekin, depremzede öğrencinin evde eğitim gördüğü sıradışı durumda karnesini verdi

Bakan Tekin, depremzede öğrencinin evde eğitim gördüğü sıradışı durumda karnesini verdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sağlık sorunları yaşayan depremzede öğrenciye evde eğitim hizmeti verdi ve karnesini takdim etti. Başarılı öğrenci Hasan Buğra Genç, Hatay depreminden sonra Ankara'ya taşınmış ve evde eğitim almaktadır. Bakan Tekin, onun evine giderek karnesi ve takdir belgesini kendisiyle birlikte olan küçük kardeşi Zeynep'e de verdi. Bakan, Hasan Buğra Genç'in başarısını takdir ederek tebrik etti.

Milli Eğitim Bakanı, Depremzede Öğrenciye Karnesini Verdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sağlık sorunları nedeniyle evde eğitim hizmeti alan bir öğrenciyi ziyaret ederek, karnesini teslim etti. Bayraktar Mahallesi’nde yaşayan depremzede Hasan Buğra Genç’e karnesini veren Bakan Tekin, öğrencinin başarısını takdir etti.

2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda karne dağıtım törenleri düzenlendi. Bu törenler kapsamında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, evde eğitim alan Çankaya Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi depremzede olan Hasan Buğra Genç’i ziyaret etti. Hatay’daki depremde babasını ve iki kardeşini kaybeden Hasan Buğra Genç, depremin etkisiyle yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle evde eğitim alıyordu.

Bakan Tekin, Hasan Buğra Genç’in evine giderek karnesini ve takdir belgesini kendisine teslim etti. Ziyaret sırasında Hasan Buğra’nın 5 yaşındaki kardeşi Zeynep de bulunuyordu. Ankara’da annesi, kız kardeşi, anneannesi, dedesi ve teyzesi ile yaşamını sürdüren Hasan Buğra Genç, Bakan Tekin ile bir süre sohbet etti. Bakan Tekin, başarılı bir şekilde takdir belgesi almaya hak kazandığı için Hasan Buğra Genç’i tebrik etti.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, depremzedelerin eğitim hayatlarının devamı için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu ziyaret, depremzede öğrencilere verilen destek ve teşviklerin bir göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Uzmanlar, öğrencilere “Tatili değerlendirme fırsatı” şeklinde kısa ve anlamlı bir başlık öneriyor

Sıradaki haber:

Uzmanlar, öğrencilere “Tatili değerlendirme fırsatı” şeklinde kısa ve anlamlı bir başlık öneriyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.