h Dolar 32,8463 % -0.06
h Euro 35,1758 % -0.06
h Sterlin 41,6904 % -0.11
h Altın (Gr) 2.452,77 %0,10
h BIST100 10.771,36 %0,29
a

Vakit.com.tr: Yüksekova’da Yoğun Kar Yağışı Sonrası Çocuklar Kayma Keyfini Yaşadı!
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde meydana gelen yoğun kar yağışı, okulların geçici olarak tatil edilmesine sebep oldu. Bu tatil fırsatını değerlendiren çocuklar, poşet, tahta, tepsi ve bidonlarla kayarak eğlenceli anlar yaşadılar.

Kar kalınlığının merkezde 20 santimetre, yüksek kesimlerde ise 1 metreyi aştığı ilçede, geçtiğimiz gece başlayan lapa lapa kar yağışı sonrasında Hakkari genelindeki okullar tatil edilmişti. Tatil haberiyle sevinen ve karla eğlenme fırsatını yakalayan Yüksekovalı çocuklar, evlerinden getirdikleri poşet, tahta, tepsi ve bidonlarla kar üzerinde kaymanın keyfini çıkardılar.

Sıraç Özelçi adındaki bir genç, “Biz temin ettiğimiz poşet, tepsi ve tahtalarla güzel vakit geçirdik. Tatili böyle değerlendirdik” şeklinde konuştu. Berat Uğur Genç isimli bir çocuk ise bölgede son 2 gündür yoğun bir şekilde kar yağdığını belirterek, “Okulların tatil olması iyi oldu. Bu fırsatı da böyle değerlendiriyoruz. Kayma keyfini yaşıyoruz” dedi. Büşra Genç adındaki bir diğer çocuk da tatilin güzel bir şey olduğunu ifade ederek, “Bugün okul tatili olması güzel oldu. Mahallemizde arkadaşlarla eğleniyoruz. Getirdiğimiz bidon, tahta ve poşetlerle kayarak keyifli zaman geçiriyoruz. Tatilimizi bu şekilde değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu. (MT-MSA-Y)

Plaka değişikliği, beklenmedik şekilde yanlış anlaşılmalara yol açtı

Sıradaki haber:

Plaka değişikliği, beklenmedik şekilde yanlış anlaşılmalara yol açtı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.