h Dolar 33,0521 % -0.08
h Euro 36,0322 % -0.08
h Sterlin 42,9299 % -0.06
h Altın (Gr) 2.571,39 %0,40
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Yalova’da bir dizi inceleme gerçekleştirdi.

Yalova’da yapılan çalışmalar kapsamında, komisyon üyeleri öncelikle geçtiğimiz aylarda fırtınadan zarar gören Çınarcık ilçesi ve Esenköy beldesindeki balıkçı barınaklarını inceledi. İncelemelere, Vali Vekili Mehmet Bahattin Atçı, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ve Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel de katıldı. Esenköy’de, midye yetiştiricilerinden çalışmalar hakkında bilgi alan komisyon üyeleri, ardından Yalova Balıkçı Barınağı’na giderek incelemelerde bulundu.

Daha sonra, Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu tarafından bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Komisyon Başkan Vekili ve AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas, “Bu hafta itibariyle Çanakkale ve Marmara Bölgesi’nde araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Denizcilik sektöründe balıkçılık, midyecilik, kafes balıkçılığı, karasal balıkçılık gibi farklı alanlarda birçok sorun ve gelişme mevcut. Bu sorunları tespit etmek, teşhis etmek ve sistemi işletilebilir hale getirmek de bizim görevimiz” dedi.

Konuşmanın ardından, balıkçılar komisyon üyelerine sorunlarını ve taleplerini iletti. Programlara, komisyon üyeleri Abdullah Doğru, Yusuf Ziya Aldatmaz, Vehbi Koç, Fatma Serap Ekmekci ve Barış Karadeniz de katıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Caminin Birleştirici Bir Rol Oynayacağına İnanıyor

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Caminin Birleştirici Bir Rol Oynayacağına İnanıyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.