h Dolar 31,2143 % 0.03
h Euro 33,9485 % 0.03
h Sterlin 39,5665 % 0.03
h Altın (Gr) 2.043,11 %0,14
h BIST100 7.962,34 %3,14
a

Bitlis’in Tatvan ilçesinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, ilçe merkezini beyaz bir örtüyle kapladı. Kar yağışı nedeniyle 4 köy yolunun ise ulaşıma kapandığı bildirildi.

Akşam saatlerinde başlayan kar yağışının etkisiyle ilçe merkezinde 6 santimetre, yüksek kesimlerde ise 45 santimetre kalınlığa ulaştığı belirtildi. Karayolları ekipleri, merkezdeki yolun kar yağışı nedeniyle kapanmaması için çalışmalarını sürdürmektedir.

Öte yandan, kar yağışıyla birlikte yüksek kesimlerde kar kalınlığının 45 santimetreye ulaştığı ve Tatvan ilçe merkezine bağlı Yumurtatepe, Çekmece, Benekli ve Örenlik köylerinin yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Tatvan İlçe Özel İdaresi ekipleri, kapanan 4 köy yolunun açılması için çalışmalarını sürdürmektedir.

Kar yağışının bereketli geçeceğini belirten vatandaşlardan Gökmen Kılıç, “Beklenen kar yağışı bu akşam başladı. Merkezde yaklaşık olarak 6 santimetre kar yağdı. Yağışların birkaç gün daha devam edeceği söyleniyor, umarım bu kış bereketiyle gelir” şeklinde konuştu.

Bitlis’te Kar Yağışı Hız Kesmeden Devam Ediyor

Sıradaki haber:

Bitlis’te Kar Yağışı Hız Kesmeden Devam Ediyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.