h Dolar 33,0869 % 0.06
h Euro 36,2786 % 0.06
h Sterlin 43,1196 % 0.17
h Altın (Gr) 2.619,44 %0,21
h BIST100 11.182,94 %0,44
a

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verdiği yanıtla dikkat çekti. İmamoğlu’nun “Millet temsilciye oy vermez” söylemine karşı, “Cumhurbaşkanımızla görüşmeyip de yabancı büyükelçilerle mi görüşeceğiz. Onlar bırakın yabancı büyükelçilerle görüşmeye devam etsinler” dedi. Kurum, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçivan ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Kabaktepe ile gazetecilerin karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Başsağlığı dileklerine yer vererek sözlerine başlayan Kurum, terör örgütünün saldırılarında şehit olan askerler için söylemlerde bulundu. Devletin kararlılığı ve güvenlik güçlerinin gayretiyle, ihanet şebekelerinin yok edileceğini vurguladı.

İstanbul’da yaşayan her kesimle görüşme ve istişarelerini sürdüreceklerini belirten Kurum, ülkenin geleceğinin yatırım, üretim, ihracat ve istihdamda olduğuna inandıklarını ifade etti. İstanbul’un ekonomik potansiyeline dikkat çeken Kurum, istihdamı ve üretimi destekleyeceklerini, ticareti güçlendireceklerini söyledi.

İstanbul ekonomisi için üç temel gündemlerinin olduğunu belirten Kurum, kalıcı istihdam, güçlü ticaret ve toplumsal refahı artırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Gençlere ve kadınlara destek vererek iş bulma imkanlarını artıracaklarını ve toplumsal refahı yükselteceklerini belirtti. İlk bir yıl boyunca İstanbul’da istihdam için yoğun çaba harcayacaklarını ifade etti.

AK Parti’nin İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını Cumhurbaşkanı’nın katılımıyla açıklayacaklarını duyuran Kurum, projelerini tanıtım sürecinden sonra detaylarıyla açıklayacaklarını söyledi. İstanbul’da yapacakları yatırımlarda en az yüzde 25 oranında gençlerin istihdam edileceğini vurguladı.

Ekrem İmamoğlu’nun sözlerine yanıt olarak Kurum, Cumhurbaşkanı ile istişare edeceklerini ve onun görüşlerini takip edeceklerini belirtti. Yabancı büyükelçilerle görüşmek yerine milletin temsilcisiyle çalışacaklarını vurguladı. Kurum, farklı gündemlerin İstanbulluların sorunu olmadığını ve Cumhurbaşkanı ile görüşmekten gurur duyacaklarını belirtti.

Of Belediye Başkanı Sarıalioğlu’ndan Livaneli ve İmamoğlu’na şiirli çağrı

Sıradaki haber:

Of Belediye Başkanı Sarıalioğlu’ndan Livaneli ve İmamoğlu’na şiirli çağrı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.