h Dolar 32,8248 % 0.04
h Euro 35,2439 % 0.04
h Sterlin 41,7711 % -0.2
h Altın (Gr) 2.451,13 %-1,53
h BIST100 10.771,36 %0,29
a

Mersin, Meteorolojinin uyarısıyla birlikte yağışlı bir havayla karşı karşıya kaldı. Doğu Akdeniz’de beklenen sağanak ve gök gürültülü yağışlar, bugünden itibaren Adana ve Mersin’in doğu çevrelerinde yoğun şekilde hissedilecek. Bugün öğle saatlerinden itibaren Mersin’de şiddetini zaman zaman arttıran sağanak yağışlar etkili oldu. Şu ana kadar herhangi bir olumsuz durum rapor edilmese de, yağışların bugün ve yarın da devam etmesi bekleniyor. Vatandaşlardan sel ve su taşkınlarına karşı tedbirli olmaları istendi.

Öte yandan, Silifke ilçesine bağlı Susanoğlu bölgesinde Akdeniz’de bir hortum oluştu. Cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde hortumun etkisi izlenebiliyor. Ayrıca Mersin kıyılarında da 2 metreye kadar yükselen dalgalalar gözlemleniyor.

Meteoroloji birimleri, halkın bu durumlara karşı dikkatli olmalarını ve güvenlik önlemlerini almalarını öneriyor. Bu haber, hava durumuyla ilgili son dakika bilgileri içermektedir ve bölgedeki vatandaşlara önemli uyarılar sunmaktadır.

Mersin’e yağışlı hava etkisiyle birlikte Akdeniz’de hortum görüldü

Sıradaki haber:

Mersin’e yağışlı hava etkisiyle birlikte Akdeniz’de hortum görüldü

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.