h Dolar 33,0142 % -0.01
h Euro 36,0242 % -0.01
h Sterlin 42,9424 % -0.06
h Altın (Gr) 2.568,23 %-0,05
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC’deki Dr. Suat Günsel Camii’nin açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) gerçekleştirilen Dr. Suat Günsel Camii’nin açılış törenine katıldı. Yılmaz, yaptığı konuşmada caminin kültürel birleştirme ve hoşgörü anlamına geldiğine inandığını vurgulayarak, caminin dünyada yayılan yabancı düşmanlığı, İslam karşıtlığı ve kültürel ırkçılığa karşı birleştirici bir rol oynayacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40. yaşını kutlayarak, Dr. Suat Günsel Camii’nin adanın en büyük eseri olarak tarihinde yer alacağını belirtti. Yılmaz, konuşmasında ayrıca KKTC’nin iki devletli çözüm üzerinde durduklarını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Gazze’de ateşkes ve iki devletli çözümü desteklediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İslam medeniyetinin cami merkezli olduğunu ve camilerin mümin yüreklerin buluşma noktaları olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda camilerin tarihi, edebi ve kültürel bir miras olduğunu vurguladı. Yılmaz, Kıbrıs Türkü’nün köklü bağlarına başvurarak adadaki tarihi ve kültürel mirasını koruma sorumluluğunu da hatırlattı.

Yılmaz, Dr. Suat Günsel Camii’nin mimari özelliklerini ve önemini vurgulayarak, caminin Kıbrıs Türkü için bir özgüven sembolü olduğunu ifade etti. Ayrıca Yılmaz, KKTC’nin kalkınması ve adil bir çözüm için her zaman Kıbrıs Türkü’nün yanında olacaklarını belirtti. Camiinin toplumsal dayanışmaya ve birleştirici bir amaç taşımaya hizmet edeceğine inandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, konuşmasını Dr. Suat Günsel Camii’nin Kuzey Kıbrıs’a hayırlı olmasını dileyerek sonlandırdı.

Dikkatsizlik bedeli yüksek: Güvenlik kamerasına yansıyan 3 aracın karıştığı trafik kazası

Sıradaki haber:

Dikkatsizlik bedeli yüksek: Güvenlik kamerasına yansıyan 3 aracın karıştığı trafik kazası

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.