h Dolar 33,0936 % 0.15
h Euro 36,0981 % 0.15
h Sterlin 42,9323 % 0.08
h Altın (Gr) 2.560,33 %-0,03
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i parti genel merkezinde ziyaret etti. Özel, “DEM Parti ile ilişkilerimizi bundan sonra da kamuoyunun önünde şeffaf bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.

DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etti. Görüşme, parti genel merkezinde gerçekleşti ve yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Toplantının ardından üç isim birlikte basın açıklaması yaptı. Özel, görüşmenin partilerin genel merkezleri düzeyinde iletişimin ilk adımları olduğunu belirtti ve DEM Parti ile olan ilişkilerini kamuoyu önünde açık ve şeffaf bir şekilde sürdüreceğini söyledi.

Görüşme, seçimler döneminde gerçekleştiği için seçimlerin önemine vurgu yapıldı. Özel, Cumhuriyetin 100. yılında seçmenlerin her yerel yöneticiyi seçebildiği bir ülkenin kabul edilemez olduğunu ifade etti. Bu nedenle DEM Parti ile ilişkilerin sürdürülmesi gerektiğini ve Türkiye’nin önemli meseleleri hakkında görüş alışverişinin devam etmesi gerektiğini belirtti.

Özel, Türkiye’nin büyük bir anayasa krizi yaşadığını ifade etti. Can Atalay meselesinin sadece bir konu olmadığını ve Anayasa Mahkemesi’nin kararlarının bağlayıcı olduğunu vurguladı. Anayasa ihlali girişiminden öte, bir tek adam anlayışının anayasaya karşı darbe girişimi olarak değerlendirildiğini söyledi.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, yerel seçim politikalarının ilk belirlendiğinde kent uzlaşısının önemli olduğunu belirtti. Siyasi partiler ve toplumsal dinamiklerin yanı sıra her kesimi temsil eden adaylarla çalışma yapacaklarını ifade etti.

DEM Partisi Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, demokrat, halkçı, şeffaf ve toplumcu belediyeciliği esas alan yöneticilerin seçimi için uzlaşma çerçevesinde çalışacaklarını belirtti. Yerel yönetimlerin batıda da benimsenmesi için işbirliğinin tartışılması gerektiğini söyledi. Ayrıca, kent uzlaşısının ve işbirliği yapılacak kentlerin belirlenmesi için çalışma yapacaklarını ifade etti.

Üsküdar’da bir apartman tahliye edilirken istinat duvarı çöktü

Sıradaki haber:

Üsküdar’da bir apartman tahliye edilirken istinat duvarı çöktü

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.