h Dolar 33,0481 % 0.01
h Euro 36,0465 % 0.01
h Sterlin 42,9707 % 0.08
h Altın (Gr) 2.562,92 %0,07
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Tokat’ta bir dizi temas için bulunduğu kentte Tokat Özel Eğitim Kampüsü’nün açılışına katıldı. Bakan Tekin, açılışta yaptığı konuşmada, “Sahip olduğumuz miras sebebiyle ülkemizdeki bu tür değerleri eşit görüyoruz. Aslında hepimiz engelliyiz” şeklinde konuştu.

Türkiye genelinde ilk defa uygulanacak olan bu proje kapsamında özel öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek bir eğitim kampüsü hayata geçirildi. Engelli öğrencilerin ve ailelerinin eğitim hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan bu kampüs, anaokulundan liseye kadar özel eğitim statüsünde yer alan okullardan oluşuyor.

Kampüsün açılış programına Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AK Parti Tokat Milletvekilleri Mustafa Aslan, Yusuf Beyazıt ve Cüneyt Aldemir, il protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuşmasında “Biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak ülkemizin tüm farklılıklarını ve çeşitliliklerini zenginlik kaynağı olarak görüyoruz. Mirasımız gereği bu tür değerlerin hepsini eşit görüyoruz. Aslında hepimiz engelliyiz. Hayat felsefemizde bunu benimsemek önemlidir” dedi.

Tekin, eğitimin sadece bakanlık tarafından yürütülecek bir iş olmadığına da değinerek, velilerden, sivil toplum örgütlerinden, kamu kurumlarından ve yerel yönetimlerden destek beklediklerini vurguladı. Bu konuda destek sağlayan herkese teşekkür eden Tekin, Tokat Belediye Başkanı’na da destekleri için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Bakan Tekin ve il protokolü, kampüsün açılış kurdelesini kesti.

Bilecik Belediye Başkanlığından istifa eden Şahin, “kumpas” iddiasıyla gündeme geldi

Sıradaki haber:

Bilecik Belediye Başkanlığından istifa eden Şahin, “kumpas” iddiasıyla gündeme geldi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.