h Dolar 33,0870 % 0.16
h Euro 36,2081 % 0.16
h Sterlin 43,0985 % 0.41
h Altın (Gr) 2.612,65 %-0,33
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Spor
  • Bülent Uygun: Futbol maçından önce bazı oyuncuların takımdan ayrılmak istekleri oldu

Bülent Uygun: Futbol maçından önce bazı oyuncuların takımdan ayrılmak istekleri oldu

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Galatasaray maçının ardından yaşanan olayları açıkladı. Takımdan 3-4 futbolcunun ayrılmak istediğini belirten Uygun, zor bir süreçten geçtiklerini dile getirdi. Beraberlikle sonuçlanan maçı değerlendiren Uygun, rakiplerini tebrik etti ve oyuncularını görevlerini başarıyla yerine getirdikleri için tebrik etti. Takımdan ayrılmak isteyenlerle ilgili gelecek kararlarının değerlendirileceğini söyleyen Uygun, 5 transfer yapacaklarını ve Sivasspor taraftarlarını stadyuma davet etti.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Galatasaray maçı sonrası yaptığı açıklamada, mücadele öncesi takımdan ayrılmak isteyen bazı futbolcular olduğunu ve bu nedenle zorlu bir süreç yaşandığını belirtti. Uygun, “Bugün farklı bir olay oldu. Takımdan ayrılmak isteyenler oldu. Maçtan önce gelip bunu söylediler. Zor ve sıkıntılı bir süreç yaşadık. Takımdan 3-4 futbolcu ayrıldı, belki 1-2 tane daha ayrılabilir” dedi.

Trendyol Süper Lig’in 16. hafta erteleme maçında ev sahibi olarak Galatasaray’ı konuk eden Sivasspor, karşılaşmadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı ve bu sezonki 7. beraberliğini elde etti. Teknik Direktör Bülent Uygun, maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuya ilişkin soruları yanıtladı.

Uygun, maçı değerlendirerek sözlerine başlarken, “Rakibimizi tebrik etmek lazım, iyi bir rakibimiz olduğunu biliyorduk. Oyun sistemimizi değiştirerek maça çıktık. Hem biz hem de rakibimiz pozisyonlar bulduk ve sonuçta berabere kaldık. Futbolcu kardeşlerimi görevlerini güzel şekilde yerine getirdikleri için tebrik ediyorum. Ancak bugün farklı bir olay yaşandı. Maçtan önce ayrılmak isteyen futbolcular oldu. Bize bunu söyleyip gittiler. Zor bir süreç geçirdik. Takımdan 3-4 futbolcu ayrıldı, belki 1-2 tane daha ayrılabilir, göreceğiz” şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin “Hangi futbolcular ayrıldı?” sorusu üzerine Uygun, “Sahada bizimle beraber mücadele edenlere teşekkür ediyoruz. Kimse Sivasspor’dan daha büyük değildir. Sivasspor’un gerçek sahibi taraftarlarıdır. Hiç kimse Sivasspor’dan daha büyük değildir. Bugün bazı ayrılıklar yaşandı. Ayrılmak isteyenler ayrılabilir. Bundan sonra ise benim sözümü yerine getirecek genç futbolcularımız var” yanıtını verdi.

Ayrıca Uygun, “Yakın zamanda takım içinde daha fazla futbolcu ayrılacak. Yaklaşık bir haftalık bir zamanımız var ve bu süre içinde planlamalarımızı yapacağız. Samsun maçına yetişmeyebilir ama içerdeki maça yetiştirmeye çalışacağız. Sivasspor formasına yakışanlarla devam edeceğiz. Kesinlikle 5 transfer yapmalıyız. Bunların 5 tanesini 1 hafta veya 10 gün içerisinde takıma dahil etmeliyiz. Yiğidoları, lütfen geri dönün. Sivasspor sadece bir tane ve taraftarlarımızı tekrar stadyuma bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Okan Buruk: “Beraberlik bizim için hayal kırıklığı”

Sıradaki haber:

Okan Buruk: “Beraberlik bizim için hayal kırıklığı”

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.