h Dolar 31,3434 % 0.34
h Euro 33,9448 % 0.34
h Sterlin 39,6779 % 0.3
h Altın (Gr) 2.072,32 %0,96
h BIST100 9.144,52 %-0,53
a

Sanat Sokakları yeni sezon için çalışmalara başladı

Alanya Belediyesi tarafından kurulan El Sanatları Sokaklarına yeni sezon hazırlıkları başladı. Kadınlar, engelli vatandaşlar ve şehit yakınlarına iş imkanı sağlayan bu sokaklarda el emeği ürünlerin yapımı ve satışı gerçekleştiriliyor. Alanya Belediyesi, turizmi desteklemek, istihdam sağlamak ve el sanatlarını desteklemek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Şehirde 8 farklı bölgede el sanatları satış alanları oluşturulmuştur. Alanya El Sanatları Sokaklarında toplamda 225 kişiye iş fırsatı sunulmaktadır.

Alanya Belediyesi, evde ürettikleri el sanatları ürünlerini satarak ev ekonomilerine katkıda bulunan kadınlar için oluşturulan El Sanatları Sokakları’nın sezon öncesi toplantısını gerçekleştirdi.

El emeği ürünler yapan kadınlar, engelli vatandaşlar ve şehit yakınlarının öncelikli olarak faydalandığı El Sanatları Sokakları’nda yeni sezon için hazırlıklara başladı. Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan kura sonucu yerleşimleri tamamlanan kayıtlı el sanatları üreticileri, sezon öncesi uygulamalar hakkında bilgilendirildi.

“Turizm, istihdam ve el sanatları destekleniyor”

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa, “Alanya Belediyesi olarak, sanat sokakları aracılığıyla özellikle kadın üreticilere ve ihtiyaç sahiplerine istihdam sağlamayı, el sanatlarıyla Alanya’yı tanıtan ürünleri turizme kazandırmayı ve el sanatlarını desteklemeyi amaçlıyoruz. Yer tahsisi yapıldıktan sonra Müdürlüğümüz bünyesinde görevli arkadaşlarımız denetimlerini gerçekleştiriyor ve sezon boyunca kuruluşun amacına uygun şekilde çalışmaları yerinde kontrol ediyoruz” şeklinde konuştu.

Alanya El Sanatları Sokakları’nda 225 kişiye istihdam sağlanacak

Alanya Belediyesi El Sanatları Sokakları’nda, Alanya’ya özgü yerel ve geleneksel sanatlar, el işleri, örgü takılar ve hediyelik eşyalar üretilip satışa sunuluyor. Alanya Belediyesi, El Sanatları Sokakları aracılığıyla 225 kişiye iş imkanı sağlamış olup, yapılan yeni düzenlemelerle sanat sokakları sezon için hazırlanıyor.

8 farklı bölgede el sanatları ürünlerine ulaşma imkanı

Şehirde, İskele Sanat Sokağı, Damlataş Sanat Sokağı, Mahmutlar Sanat Sokağı, Konaklı Sanat Sokağı, Balık Hali Sanat Tezgahları, Oba Sanat Sokağı, Oba Cumhuriyet Halı Saha Önü Sanat Tezgahları ve Hacet Yürüyüş Yolu Sanat Tezgahları olmak üzere toplamda 8 farklı bölgede el sanatları satış alanları oluşturulmuştur.

Erciş’te İsrail’in zulmünü anlatan bir fotoğraf sergisi düzenlendi.

Sıradaki haber:

Erciş’te İsrail’in zulmünü anlatan bir fotoğraf sergisi düzenlendi.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.