h Dolar 32,9748 % -0.21
h Euro 35,9982 % -0.21
h Sterlin 42,8011 % -0.24
h Altın (Gr) 2.568,56 %0,29
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

Nusret Nurdan Erenin retrospektifi fotoğraf tutkunlarıyla buluşuyor

Eczacıbaşı Fotoğrafçılar Serisi'nin 14. eseri olan Nusret Nurdan Eren retrospektifi, yayınlanmış durumda. Kitap, Nusret Nurdan Eren'in fotoğraf üretimini ve çalışmalarını bir araya getiriyor. Eren'in mimarlık pratiğini terk ederek fotoğrafa odaklandığı ve titizlikle seçilmiş karelerle temaları ve formları aktardığı belirtiliyor. Kitap, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde sunuluyor. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı'nın yayımladığı Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi'nin bir parçası olan kitap, sanatsal bütünlük içerisinde izleyicilere ulaştırılıyor.

Eczacıbaşı Fotoğrafçılar Dizisi’nin 14. eseri olan Nusret Nurdan Eren retrospektifi artık kitabevlerinde yerini aldı. Eczacıbaşı Topluluğu’nun 50 yılı aşkın bir süredir devam eden fotoğraf yayıncılığı geleneğinin bir parçası olan ve Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı tarafından yayınlanan Eczacıbaşı Fotoğrafçılar Serisi’nin bu yılki eseri, Nusret Nurdan Eren retrospektifi olarak belirlendi. Her yıl, değerli bir fotoğraf sanatçısının retrospektif kitabı, sanatsal bütünlük içinde ve referans niteliği taşıyan bir şekilde izleyicilere sunuluyor.

Nusret Nurdan Eren retrospektifi, mimarlık pratiğini bırakarak fotoğraf üretimine odaklanan Nusret Nurdan Eren’in benzersiz bir titizlik ve çarpıcı kompozisyon anlayışını yansıtan fotoğrafları içeriyor. Bu eserle birlikte, Eren’in tema ve formlara olan ilgisi ve peşinden koştuğu konular titizlikle seçilerek sıralanmış karelerle aktarılıyor.

Usta fotoğrafçı Nusret Nurdan Eren, kitabın çalışmaları tamamlandığı sırada Ekim 2023’te hayatını kaybetmiştir. Onun tipolojileri ve kapsayıcı çalışma disiplini, her zaman öne çıkan ve ilham kaynağı olan bir sanatçı olarak tanımlanmaktadır.

Nusret Nurdan Eren retrospektifinin konsept ve tasarımı Bülent Erkmen tarafından yapılmış, editörlüğünü ise Orhan Cem Çetin üstlenmiştir. Kitap, Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde sunulmaktadır.

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı tarafından yayımlanan Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi, fotoğraf yıllıklarıyla başlayan bir geleneği devam ettirmektedir. 2010 yılından bu yana, Türkiye’den bir fotoğraf sanatçısının retrospektif kitabı, bu seri kapsamında sanatsal bütünlük içinde izleyicilere sunulmaktadır. Şakir Eczacıbaşı, Ara Güler, Ozan Sağdıç, Sami Güner, Sabit Kalfagil, İzzet Keribar, Ersin Alok, Yıldız Moran, Ergun Çağatay, İbrahim Zaman, Lütfi Özkök, Yusuf Tuvi ve İsa Çelik retrospektifleri bugüne kadar yayımlanmıştır.

Asırlık bir konakta yaşayan üç kardeş, tarihi bir yapıyı ayakta tutmaya çabalıyor.

Sıradaki haber:

Asırlık bir konakta yaşayan üç kardeş, tarihi bir yapıyı ayakta tutmaya çabalıyor.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.