h Dolar 33,0624 % -0.02
h Euro 36,1642 % -0.02
h Sterlin 43,0316 % -0.03
h Altın (Gr) 2.617,67 %0,15
h BIST100 11.216,14 %0,74
a
  • Vakit
  • Kültür Sanat
  • Milli İstihbarat Teşkilatı’nın 97. Yılında, AKM’de “Temas İstanbul” Sergisi Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın 97. Yılında, AKM’de “Temas İstanbul” Sergisi Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın 97'nci yılına özel olarak hazırlanan "Temas İstanbul" sergisi Atatürk Kültür Merkezi'nde açıldı. Sergi, Türk İstihbarat tarihine ait belgeler ve ekipmanları içeren dört farklı bölümden oluşuyor. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcıları Gökhan Yazgı ve Batuhan Mumcu'nun da katıldığı açılış töreninde, serginin MİT'in tarihsel sürecini anlatması ve vatandaşların ilgi göstermesi önemli vurgusu yapıldı. Sergi, 11 Şubat'a kadar ziyaretçilere açık olacak.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın 97. yılına özel düzenlenen “Temas İstanbul” sergisi, Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı. Sergi, 11 Şubat tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın 97. yıl dönümü anısına düzenlenen “Temas İstanbul” sergisi, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde kapılarını açtı. Sergi, “Vatan”, “Gelenek”, “Gelecek” ve “Gurur” olmak üzere dört ayrı bölümden oluşuyor ve Türk istihbarat tarihine ait belgeler ve ekipmanları içeriyor. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcıları Gökhan Yazgı ve Batuhan Mumcu’nun da katıldığı sergi açılışında, vatandaşlar sergiyi gezip eserler hakkında bilgi aldılar. Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı, serginin MİT’in tarihsel sürecini anlatması açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirtirken, Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu da serginin önemine dikkat çekerek herkesi “Temas İstanbul” sergisini ziyaret etmeye davet etti.

“Milli İstihbarat Teşkilatı’nın tarihsel sürecini anlatan önemli bir sergi”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı, serginin önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “Temas Sergisi, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın tarihsel sürecini hem istihbarat, hem operasyon hem de teknoloji açısından anlatan büyük öneme sahip bir sergi. Daha önce Ankara’da gerçekleştirdiğimiz serginin İstanbul’da ikincisi. Atatürk Kültür Merkezi’nin ev sahipliği yapması da bizi ayrıca mutlu etti. Milli İstihbarat Teşkilatı, kurulduğu günden beri güçlü devletin en önemli birimlerinden biridir. Biz bu birimin ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nin halk tarafından takdir edilmesi için bu sergiyi birlikte düzenledik. Üç hafta boyunca açık olacak olan sergiye tüm halkımızı bekliyoruz.”

“Nereden nereye geldiğimizi anlamak açısından önemli bir sergi”

Açılış konuşmasında yer alan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu ise şunları söyledi: “Bugün burada, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın, eski adıyla Hilal-i Ahmer’in 97. yıl dönümünü kutlamak için geçmişini anlatan bir serginin açılışını yapıyoruz. Sergi, istihbarat alanında geçmişten günümüze kullanılan cihazlar ve ekipmanlar açısından güçlü bir tarihe sahiptir. Karşımızda duran anıt, aslında serginin en önemli eserlerinden biridir. Bu Ayyıldız figürü, vatan uğruna şehit olan tüm kahramanlarımıza ithaf edilmiştir. Allah’tan rahmet, şehitlerimizin ailelerine de başsağlığı diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı Atatürk Kültür Merkezi’ne bekliyoruz. Milli İstihbarat Teşkilatımızı görmek ve nereden nereye geldiğimizi anlamak açısından bu sergi önemli bir fırsattır.”

Sergi, 11 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Kaynak: Vakit.com.tr

Kuşadası’nda Dans Sanatları Akademisi Spor Kulübü Faaliyete Geçti

Sıradaki haber:

Kuşadası’nda Dans Sanatları Akademisi Spor Kulübü Faaliyete Geçti

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.