h Dolar 33,0811 % 0.1
h Euro 36,1010 % 0.1
h Sterlin 43,0053 % 0.15
h Altın (Gr) 2.562,78 %0,07
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Kültür Sanat
  • Kuşadası’nda Dans Sanatları Akademisi Spor Kulübü Faaliyete Geçti

Kuşadası’nda Dans Sanatları Akademisi Spor Kulübü Faaliyete Geçti

Kuşadası Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kurulan Kuşadası Belediyesi Dans Sanatları Akademisi Spor Kulübü (KUŞADANS) yoğun ilgi görüyor. Çocuklardan yetişkinlere her yaştan Kuşadalıya ücretsiz halk oyunları kursları veriliyor. Kurslar, Anadolu kültürünü yaşatan ve sosyalleşmelerini sağlayan bir fırsat sunuyor. Profesyonel eğitmenler yönetiminde yerel oyunlar öğretiliyor ve kurslar hafta içi her gün farklı mekanlarda gerçekleştiriliyor.

Kuşadası Belediyesi’nin Kuşadalılara yerel halk oyunlarıyla tanıştırmak amacıyla kurduğu Kuşadası Belediyesi Dans Sanatları Akademisi Spor Kulübü (KUŞADANS), ücretsiz olarak verdiği kurslarla büyük ilgi görüyor. Çocuklardan yetişkinlere kadar her yaş grubundan insanın katıldığı bu kurslar, Anadolu kültürünü yaşatmanın yanı sıra sosyalleşme imkanı da sunuyor.

Kuşadası Belediyesi, Başkan Ömer Günel’in göreve gelmesiyle birlikte yaptığı yatırımlar ve hizmetlerle kente değer katarken, kentin kültürel ve sosyal yaşamına da ışık tutmaya devam ediyor. Bu çerçevede Kuşadası’nın halk dansları topluluklarına çalışma alanı sunmak ve kent sakinlerini ücretsiz dans ve salon sporu eğitimleriyle buluşturmak amacıyla kurulan KUŞADANS’ın ücretsiz halk oyunları kursları, her yaşa hitap ediyor.

Kurslar, Anadolu kültürünün temel unsurlarından biri olan halk oyunlarının yaşamasına katkıda bulunurken aynı zamanda Kuşadalıların dansın ritmini hissederek sosyal bağlarını güçlendirmesini sağlıyor. Akademide, profesyonel halk dansları antrenörleri tarafından 5-7 yaş, 8-13 yaş, 14-17 yaş ve 18 yaş ve üstü yarışma ekibi olmak üzere dört farklı kategoride, Aydın, İzmir, Teke ve Bodrum yörelerine ait yerel oyunlar öğretiliyor. Kurslar, Pazar günleri hariç hafta içi her gün 13.00-21.00 saatleri arasında Alacamescit Mahallesi Kahramanlar Caddesi Tarım Kredi Kooperatifi İş Merkezi’nin zemin katında, Çarşamba günleri ise Güzelçamlı Düğün Salonu’nda düzenleniyor.

Kuşadası Belediyesi’nden Dans Sanatları Akademisi Spor Kulübü Müjdesi!

Sıradaki haber:

Kuşadası Belediyesi’nden Dans Sanatları Akademisi Spor Kulübü Müjdesi!

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.