h Dolar 32,9748 % -0.21
h Euro 35,9982 % -0.21
h Sterlin 42,8011 % -0.24
h Altın (Gr) 2.568,56 %0,29
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Kültür Sanat
  • Kuşadası Belediyesi’nden Dans Sanatları Akademisi Spor Kulübü Müjdesi!

Kuşadası Belediyesi’nden Dans Sanatları Akademisi Spor Kulübü Müjdesi!

Kuşadası Belediyesi tarafından kurulan KUŞADANS, halk oyunlarıyla Kuşadalıları buluşturuyor. Çocuk, genç ve yetişkinlerin katılım gösterdiği ücretsiz kurslar, Anadolu kültürünü yaşatırken bir yandan da sosyalleşme imkanı sunuyor. Aydın, İzmir, Teke ve Bodrum yörelerine ait yerel oyunlar ise profesyonel antrenörler tarafından öğretiliyor. Kurslar hafta içi her gün ve çarşamba günleri düzenleniyor.

Kuşadası Belediyesi’nin, farklı bölgelerden halk danslarıyla tanıştırmak amacıyla oluşturduğu Kuşadası Belediyesi Dans Sanatları Akademisi Spor Kulübü (KUŞADANS), ücretsiz kurslarıyla yoğun ilgi görüyor. Bu kurslara katılan her yaş grubundan insanlar, Anadolu kültürünü yaşatmanın yanı sıra sosyal çevre edinme fırsatı da buluyorlar.

Kuşadası Belediyesi, Başkan Ömer Günel’in göreve gelmesiyle birlikte yaptığı yatırımlar ve hizmetlerle kente değer katarken, kültürel ve sosyal yaşama da önemli katkılar sağlıyor. Bu kapsamda Kuşadası’nda faaliyet gösteren halk dansları toplulukları için çalışma alanı sunan KUŞADANS, ücretsiz halk oyunları kurslarıyla kent sakinlerini buluşturuyor. Kurslar, 7’den 70’e her yaştan Kuşadalının katılımıyla devam ediyor.

Halk dansları kursları, Anadolu kültürünün canlı kalmasına katkı sağlarken aynı zamanda Kuşadasılıların dansın ritmini hissetmelerini ve sosyalleşmelerini de destekliyor. Akademideki profesyonel halk dansları antrenörleri tarafından 5-7, 8-13, 14-17 ve 18 yaş ve üstü olmak üzere 4 farklı kategoride Aydın, İzmir, Teke ve Bodrum yörelerine ait yerel oyunlar öğretiliyor. Kurslar, pazar günleri hariç hafta içi her gün 13.00-21.00 saatleri arasında Alacamescit Mahallesi Kahramanlar Caddesi Tarım Kredi Kooperatifi İş Merkezi’nin zemin katında, çarşamba günleri ise Güzelçamlı Düğün Salonu’nda düzenleniyor.

“Ara tatilde Canik’te eğlence dolu anlar yaşanacak” şeklinde türkçe özgünleştirilebilir.

Sıradaki haber:

“Ara tatilde Canik’te eğlence dolu anlar yaşanacak” şeklinde türkçe özgünleştirilebilir.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.