h Dolar 33,0567 % 0.05
h Euro 36,1130 % 0.05
h Sterlin 42,9493 % 0.13
h Altın (Gr) 2.564,55 %0,14
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

Köydeki öğrenciler müzik grubu kurdular ve bir konser verdiler

Bingöl'ün Solhan ilçesindeki Dilektepe Köyü Ortaokulu öğrencileri, müzik grubu olarak konser verdi. Müzik grubu, okulun müzik öğretmeni Muhittin Ülger tarafından oluşturuldu. Solhan Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konser, Kaymakam Muhammed Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Çiftçi ve diğer yetkililerin de katılımıyla gerçekleşti. Toplamda 32 öğrenciden oluşan müzik grubu, 10 öğrenci eşliğinde çeşitli eserleri seslendirdi. Konserde, öğrenciler tarafından yazılan "Seni Seviyoruz Solhan" adlı eser ve Filistinli çocukları anlatan bir ezgi de yer aldı. Konser sonrasında konuşan Müzik Öğretmeni Ülger, öğrencilerin çocuklara ilham olabilecek başarılı çalışmalar yaptığını ifade etti.

Bingöl’ün Solhan ilçesinde Dilektepe Köyü Ortaokulu öğrencilerinden oluşan bir müzik grubu tarafından konser verildi. Müzik grubu, okulun müzik öğretmeni Muhittin Ülger tarafından oluşturulmuş ve uzun yıllardır çalışmalarını sürdürmekteydi. Grup, Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde halka açık olarak gerçekleştirdiği konserde performans sergiledi. Konser, Solhan Kaymakamı Muhammed Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Çiftçi, kurum amirleri ve siyasilerin de katılımıyla gerçekleşti.

Dilektepe Ortaokulu Müzik Öğretmeni Muhittin Ülger tarafından bir araya getirilen müzik grubu, toplamda 32 öğrenciden oluşuyordu ve 10 öğrenci enstrümanlarıyla sahneye çıktı. Konserde öğrenciler, “Seni Seviyoruz Solhan” adlı özgün bir eser ve Filistinli çocukları anlatan bir ezgi seslendirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Çiftçi, “Okul idaresinin sonsuz destekleri, Müzik Öğretmeni Muhittin Ülger’in ve öğrencilerinin özverili çalışmasıyla güzel bir müzik şöleni sunuldu. Çalışmalarından dolayı okul idaresi, katılım sağlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Konser sonrasında açıklamalarda bulunan Müzik Öğretmeni Ülger ise, “Biz aslında usta-çırak ilişkisiyle çalışan bir okuluz. Her sene mezun olan öğrencilerden bazıları birkaç öğrenci yetiştirip gidiyor. Bu emekleri aslında çocukların kendi emekleridir. Ben sadece rehberlik yapıyorum. Gerçekten müziğin Solhan’da yayılacağını düşünüyorum. Çünkü müziğe bakış Solhan’da da biraz farklı. Aslında bizim konserimizin amacı büyüklerimize değil de biraz öğrencilerimize hitap etmekti. Bunu çocuklar yapıyor, biz de yapabiliriz diyebilirlerdi. Çünkü üçüncü sınıftan yedinci sınıfa kadar öğrencilerimiz gitar çalıyorlar. Yani herkes yapabilir, enstrüman çalabilir, doktor olabilir, mühendis olabilir, öğretmen olabiliriz ama birer enstrüman çalsak bu çok faydalı olacaktır. İnşallah hayatlarına bir renk katabiliriz” şeklinde konuştu.

804 yıl geçmesine rağmen hatırlanmayan bir olay

Sıradaki haber:

804 yıl geçmesine rağmen hatırlanmayan bir olay

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.