h Dolar 33,1035 % 0.16
h Euro 36,0399 % 0.16
h Sterlin 42,9494 % 0.09
h Altın (Gr) 2.560,90 %0,00
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

Bursa’da sevinçli bir şekilde mübarek 3 ayların karşılanması

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Regaip kandilinde Emir Sultan Camii'ne gelen vatandaşların kandil coşkusuna ortak oldu. Bursalılar, mübarek 3 ayların müjdecisi olan Regaip Kandili'nde camilere akın etti. Başkan Aktaş ve diğer yetkililer, Emir Sultan Camii'nde kandili kutladı. Üftade Cami'de ise Kuran-ı Kerim okundu ve sema gösterisi yapıldı. Başkan Aktaş, vatandaşlara helva ikram etti ve herkesin kandilini kutladı. Kandil nedeniyle diğer camilerde de vatandaşlara helva ikram edildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Regaip Kandili’nde Emir Sultan Camii’nde toplanan vatandaşların kandil coşkusuna katılarak büyük bir destek verdi. Bursalılar, mübarek 3 ayların kutlaması olan Regaip Kandili’nde camilere akın etti. Başkan Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Mustafa Yavuz ve Emel Gözükara Durmaz ile birlikte Regaip Kandili’ni Emir Sultan Camii’nde kutladı. Bu özel kandil gecesinde Üftade Camii’nde akşam namazından sonra Bursa Mevlevihanesi’nde Kuran-ı Kerim okundu, ilahiler okundu ve sema gösterisi gerçekleştirildi. Kandil programının sonunda Başkan Aktaş, vatandaşların kandilini kutlayarak onlara helva ikram etti. Başkan Aktaş, “Tüm vatandaşlarımızın kandili mübarek olsun. Recep ayıyla başlayan, Şaban ayıyla devam eden, zirveye çıkan Kadir Gecesi’ni ve bayramı da içeren Ramazan ayına ulaşmayı Rabbim bizlere nasip etsin. Regaip Kandili nedeniyle vatandaşlarımızla Emir Sultan Camii’nde buluştuk ve helva ikramında bulunduk. Bu güzel gecede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dünyadaki tüm kan dökülmelerin durmasını diliyoruz. Allah işlerimizi kolaylaştırsın, sağlığımızı koruyup sıhhatimize kavuştursun. Herkese hayırlı kandiller diliyorum” şeklinde konuştu. Ayrıca kandil programı kapsamında Ulu Cami, 1. Murad, 2. Murad, Mihraplı Camii, Fatih Sultan Mehmet Camii, Güzelyalı Merkez Camii, Hacı İzzet Camii, Ayşe Hatun Camii, Zafer Camii, Ulu Kubbeli Camii ve Vani Mehmet Camii’nde de vatandaşlara helva ikram edildi.

Nusret Nurdan Erenin retrospektifi fotoğraf tutkunlarıyla buluşuyor

Sıradaki haber:

Nusret Nurdan Erenin retrospektifi fotoğraf tutkunlarıyla buluşuyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.