h Dolar 33,0532 % 0.01
h Euro 36,0460 % 0.01
h Sterlin 42,9437 % 0.05
h Altın (Gr) 2.562,09 %0,04
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

Sanal gerçeklik teknolojisiyle ülkemizde adını duyuran HADO, Espark Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerle buluştu. Japonya’da 2016 yılında ortaya çıkan HADO, 2019 yılından beri Türkiye’de de sporcuların ilgisini çekiyor. Eskişehir’deki Espark Alışveriş Merkezi’nin alt katında düzenlenen etkinlikte, 7’den 70’e her yaştan misafirler HADO sporunu deneyimleme fırsatı buldu. Etkinliğe katılanlar, HADO’yı deneyerek keyifli bir vakit geçirdiklerini ve mutluluklarını dile getirdi. Ayrıca, bazı katılımcılar etkinliği çocuklarına bir karne hediyesi gibi gördüklerini belirtti. 18 Ocak’ta başlayan etkinlik, 21 Ocak saat 21.00’a kadar ziyaretçilere ev sahipliği yapacak. HADO sahası, renkli görüntülerin yaşandığı bir etkinlik alanına dönüştü.

HADO, artırılmış gerçeklikle oynanan yeni bir spor dalı olarak tanımlanabilir. Onur Can Şimşek adlı HADO yetkilisi, herkesin bu sporu yapabileceğini ve Espark Alışveriş Merkezi’nde olumlu tepkiler aldıklarını söyledi. HADO’nun teknolojiyle ilişkilendirildiğini ve özellikle gençlerin ilgisini çektiğini belirten Şimşek, aynı zamanda geçmişe özlem duyan yetişkinlerin de bu sporla eğlendiğini ifade etti. HADO, herhangi bir yaş sınırlaması olmayan bir spor dalıdır. 7 yaşındaki ve 30 yaşındaki bir kişi aynı anda oynayabilir. Cinsiyet ayrımı yoktur ve herkes aynı sahada yer alabilir. 80 saniyelik setlerden oluşan müsabakalarda, 3 setin 2’sini alan takım galip gelir.

Espark Alışveriş Merkezi’ne gelen ziyaretçilerden Sevinç Atay, oğluyla birlikte karne hediyesi amacıyla alışveriş merkezine geldiklerini ve tesadüfen HADO etkinliğiyle karşılaştıklarını söyledi. Atay, HADO’nun çağın oyunu olduğunu ve yeni nesle hitap ettiğini belirterek etkinliği “güzel ve ulaşılabilir” olarak nitelendirdi. Bir başka ziyaretçi Abdullah ise kızıyla birlikte HADO’yu deneyimlediklerini ve keyifli bir vakit geçirdiklerini dile getirdi.

HADO, hem spor hem de eğlence alanlarını bir araya getiren bir aktivite olarak dikkat çekiyor. Özellikle çocuklar ve gençler arasında ilgi gören bu oyun, Espark Alışveriş Merkezi’nde sağladığı deneyimlerle ziyaretçilerin memnuniyetini kazanıyor.

Tantuni İşletmesinde Yoğunluk İçin İnsanlar Adeta Çıldırdı!

Sıradaki haber:

Tantuni İşletmesinde Yoğunluk İçin İnsanlar Adeta Çıldırdı!

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.