h Dolar 33,0594 % -0.02
h Euro 36,2142 % -0.02
h Sterlin 43,0317 % -0.03
h Altın (Gr) 2.625,51 %0,45
h BIST100 11.114,42 %-0,18
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Yeni Zelanda’da hırsızlık suçlamasıyla karşı karşıya olan milletvekili istifa etti

Yeni Zelanda’da hırsızlık suçlamasıyla karşı karşıya olan milletvekili istifa etti

Yeni Zelanda Yeşiller Partisi milletvekili Golriz Ghahraman, hırsızlık suçlamalarıyla istifa etti. Ghahraman, Auckland ve Wellington'daki mağazalardan hırsızlık yaptığı iddialarıyla gündeme gelmişti. Olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkınca Ghahraman, sorumluluğunu üstlenerek istifa ettiğini açıkladı. Ghahraman, davranışlarının aşırı stres ve fark edilmemiş travmalardan kaynaklandığını belirtti. Yeni Zelanda'ya mülteci olarak gelen Ghahraman, 2017 yılında milletvekili olarak göreve başlamıştı. Polis, soruşturma hakkında henüz açıklama yapmadı.

Yeni Zelanda Yeşiller Partisi milletvekili Golriz Ghahraman, hırsızlık suçlamalarıyla istifa etti. Golriz Ghahraman, Auckland ve Wellington’daki mağazalardan üç kez hırsızlık yapmakla suçlanıyor. Mesleğinin getirdiği stresin kendisini kötü bir şekilde etkilediğini belirten Ghahraman, “İnsanları hayal kırıklığına uğrattım. Üzgünüm” şeklinde açıklama yaptı. Auckland’da bir butikten çalındığı iddia edilen tasarım çantanın güvenlik kamerası görüntülerinin ortaya çıkmasıyla birlikte Ghahraman, eylemlerinin sorumluluğunu alarak istifa etti. 42 yaşındaki İran doğumlu milletvekili, “Bu açıklanabilir bir davranış değil çünkü mantıklı değil. Son zamanlardaki davranışlarımın aşırı stres ve daha önce fark edilmemiş travmalarla ilişkili olduğunu, tıbbi bir değerlendirme sonrasında anladım” ifadelerini kullandı. Polis, iddialarla ilgili Aralık ayında soruşturma başlattığını ancak şüphelilerin kim olduğuna dair bir açıklama yapmadı. Golriz Ghahraman, İran’dan Yeni Zelanda’ya ailesiyle birlikte göç eden eski bir BM İnsan Hakları Avukatı olup, 2017 yılında Yeni Zelanda hükümetinde göreve gelen ilk mülteci milletvekili olarak tarihe geçmiştir.

Murat Kurum: “İlk bir yıl boyunca İstanbul’da istihdam için seferber olacağız”

Sıradaki haber:

Murat Kurum: “İlk bir yıl boyunca İstanbul’da istihdam için seferber olacağız”

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.