h Dolar 33,0985 % 0.17
h Euro 36,0691 % 0.17
h Sterlin 42,9505 % 0.1
h Altın (Gr) 2.561,51 %0,02
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Yarınki belediye başkanlığı seçimleri için bağımsız aday hazırlıklarını tamamladı

Yarınki belediye başkanlığı seçimleri için bağımsız aday hazırlıklarını tamamladı

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in istifasından sonra yerine geçen Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Sadık Kaya, bağımsız aday olarak yapılacak seçimlere gireceğini duyurdu. Şahin'in rüşvet operasyonu sonrası istifasıyla başlayan süreçte, geçici olarak görevlendirilen Melek Mızrak Subaşı'nın ardından Kaya, belediye başkanı oldu. İyi Parti üyesi olan Kaya, İyi Parti'den istifa ederek bağımsız aday olacağını açıkladı. AK Parti ve MHP'nin Kaya'ya destek vereceği iddia ediliyor.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin istifa etti; yerine geçen Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Sadık Kaya bağımsız olarak aday olacak

Bilecik Belediyesi, eski belediye başkanı Semih Şahin’in istifası sonrasında yarın yapılacak seçimlere bağımsız aday olarak girecek olan Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Sadık Kaya’nın liderlik edeceği bir döneme giriyor.

Geçen yıl ortaya çıkan rüşvet operasyonu sonrasında görevden alınan ve CHP’den ihraç edilen Semih Şahin’in istifasından sonra belediye başkanlığı görevine, İyi Parti’li Meclis Üyesi Mustafa Sadık Kaya vekalet etmişti. Ancak Kaya, bugün yaptığı açıklamada yarın Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Bilecik Belediye Başkanlığı seçimlerinde bağımsız aday olarak yer alacağını duyurdu. Kaya, aynı zamanda İyi Parti’nin kurucu il yöneticisi olmasına rağmen, bu partiden istifa ederek tüm Bilecik’i temsil etmek amacıyla bağımsız aday olma kararı aldığını belirtti. Mustafa Sadık Kaya’ya, AK Parti ve MHP’nin desteği olduğu iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, evinden çıktığı anda karşılaştığı bir vatandaşla samimi bir şekilde sohbet etti.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, evinden çıktığı anda karşılaştığı bir vatandaşla samimi bir şekilde sohbet etti.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.