h Dolar 30,9812 % 0.22
h Euro 33,4926 % 0.22
h Sterlin 39,1165 % 0.18
h Altın (Gr) 2.021,21 %0,47
h BIST100 9.331,55 %-0,14
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Vali Arslan, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Vali Arslan, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Vali Arslan, dijital habercilikteki gelişim ve dönüşümün bilgiye erişimi kolaylaştırdığını ancak aynı zamanda bilgi kirliliği ve yanlış yönlendirmeleri de beraberinde getirdiğini söyledi. Basın mensuplarının sorumluluklarının arttığını belirten Arslan, yerel ve ulusal basının toplumsal hassasiyetleri dikkate alarak doğru ve tarafsız bilgilendirme görevini yerine getireceğine inandığını ifade etti. Program, hatıra fotoğrafı çektirilerek sona erdi.

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelerek kahvaltı programı düzenledi. Programa Vali Yardımcısı Zeynep Topcu, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Esat Kocael, Özel Kalem Müdürü Eda Altuğ, yerel ve ulusal basından gazeteciler, radyo ve televizyon temsilcileri ve internet haber sitelerinin temsilcileri katıldı. Vali Arslan, konuşmasında dijital medyanın hızlı gelişimi ve dönüşümü üzerinde durarak, internet ve sosyal medya gibi araçların bilgiye erişimi hızlandırdığını ve kolaylaştırdığını belirtti. Ancak, bu gelişmelerin bilgi kirliliği ve yanlış yönlendirme gibi olumsuz sonuçlar da doğurduğunu vurgulayan Arslan, basın çalışanlarının sorumluluklarının arttığını ifade etti. Vali Arslan, basın mensuplarının ilkeli ve toplumsal hassasiyetlere dikkat ederek kamuoyunu doğru ve tarafsız bilgilendirme görevini yerine getireceğine olan inancını dile getirdi. Programın sonunda hatıra fotoğrafı çekildi ve Vali Arslan, gazetecilerin şehirle ilgili sorularını cevapladı.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, kentsel dönüşüm konusunda önemli bir mesaj verdi.

Sıradaki haber:

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, kentsel dönüşüm konusunda önemli bir mesaj verdi.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.