h Dolar 32,4968 % -0.03
h Euro 34,9907 % -0.03
h Sterlin 41,5734 % 0.25
h Altın (Gr) 2.436,07 %0,17
h BIST100 10.471,32 %0,76
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Özel’den Hatay’da Lütfü Savaş’ın adaylık süreci hakkında açıklama geldi

Özel’den Hatay’da Lütfü Savaş’ın adaylık süreci hakkında açıklama geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Büyükşehir Belediyesi için mevcut başkan Lütfü Savaş'ın yeniden aday gösterilmesiyle başlayan tartışmalara yanıt verdi. Özel, Hatay depremi sonrası Savaş'ın büyük teveccüh gördüğünü ve anketler sonucunda en iyi aday olduğunun ortaya çıktığını belirtti. Özgür Özel, önemli olanın halkın desteğini alabilmek olduğunu vurgulayarak, diğer belediyelerin adaylarının da en doğru şekilde belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Büyükşehir Belediyesi için mevcut başkan Lütfü Savaş’ın yeniden aday gösterilmesiyle başlayan tartışmalara açıklama yaptı. Özel, Hatay’da yapılan anketlerin sonucunda en uygun adayın Lütfü Savaş olduğunu belirterek, “Hatay’da bizim gösterebileceğimiz en iyi aday Lütfü Savaş’ın ismi bir kez daha şekillendi” dedi.

Manisa’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özgür Özel, Hatay’da 6 Şubat depremlerinden sonra yaşanan tartışmalara değindi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın 10 yıldır görev yaptığını ve Hatay halkının büyük teveccühünü kazandığını vurgulayan Özel, depremin ardından devletin Hatay’da uzun bir süre yokluğunu hissettirdiğini ve belediyelerin hizmetleriyle ilgili tartışmaların başladığını ifade etti.

Özgür Özel, Hatay’da 3 belediyenin CHP’de, diğer belediyelerin ise AK Parti’de olduğunu belirterek, depremden sonra AK Parti belediyelerinin sorumluluğunu örtmek için büyükşehir belediye başkanına eleştiriler yönlendirildiğini söyledi. Ancak yerel yönetimlerin depremde en büyük yıkımların olduğu bölgelerde yer aldığını ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin imarla ilgili büyük planlarla sorumlulukları olduğunu dile getirdi.

Özgür Özel, Hatay’da yapılan 4 anket sonucunda en iyi adayın Lütfü Savaş olduğunun ortaya çıktığını belirterek, “Lütfü Savaş’ın ismini bugüne kadar açıklamadıkça ‘Hatay’da bir an önce aday belli olsun’ diye bize başvurular oldu. Biz de 4 anket sonucunda en iyi sonucu vermesini beklediğimiz Lütfü Savaş’ı aday gösterdik” dedi.

Özgür Özel, bu kararın CHP ve Hatay için en doğru karar olduğunu belirtti ve bundan sonraki süreçte ilçe belediye başkan adaylarının da en doğru şekilde belirlenmesi için gayret göstereceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazar günü, Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve diğer illerin durumunu açıklayacağız” dedi.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazar günü, Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve diğer illerin durumunu açıklayacağız” dedi.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.