h Dolar 32,9063 % -0.44
h Euro 35,8693 % -0.44
h Sterlin 42,5848 % -0.29
h Altın (Gr) 2.531,22 %-0,76
h BIST100 11.172,75 %0,15
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Of Belediye Başkanı Sarıalioğlu’ndan Livaneli ve İmamoğlu’na şiirli çağrı

Of Belediye Başkanı Sarıalioğlu’ndan Livaneli ve İmamoğlu’na şiirli çağrı

Trabzon'un Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, sanatçı Zülfü Livaneli'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı konuşmaya tepki gösterdi. Livaneli, 31 Mart yerel seçimleri için "hareket ordusu" benzetmesi yapmış, Sarıalioğlu ise "İlahi Ordu" şiiri ile yanıt verdi. Sarıalioğlu, milletin vicdanına havale ettiğini belirtti. Ayrıca, Of Belediyesi'nin son 10 yılda ilçeye 1 milyar 670 milyon TL üzerinde yatırım yaptığını söyledi.

Trabzon’un Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Zülfü Livaneli’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik yaptığı konuşmaya tepki gösterdi. Sanatçı Livaneli, 31 Mart olaylarıyla ilgili olarak “hareket ordusu” benzetmesi yapmıştı. Bu benzetmeye karşı tepki gösteren Sarıalioğlu, “İlahi Ordu” şiiriyle yanıt verdi.

Livaneli, “Cumhuriyet’in Aydınlık Yüzleri” ödül töreninde yaptığı konuşmada, 31 Mart darbe teşebbüsüne atıfta bulunarak “31 Mart sembolik bir tarih olsa da, gerici orduların veya hareket ordusunun kazanacağını” ifade etmişti. İmamoğlu’nun elini tutarak “Hareket ordusunun kazanacağına inandığını” söyleyen Livaneli, bu sözlerle tepki çekmişti. Of Belediye Başkanı Sarıalioğlu, AK Parti Of İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği bir programda basın mensuplarıyla bir araya gelerek Livaneli’nin bu sözlerine tepki gösterdi.

Sarıalioğlu, “Bu sözde sanatçı dediğimiz toplumumuzun bir kesiminin huzuruna çıkanlar, Ekrem İmamoğlu’nun yanında gerici ordusu benzetmesi yaparak hepimize hakaret etmiştir. Sağcısına solcusuna ayırt etmeksizin, bu milletin tamamına gerici ordusu demiştir. Kendilerini yukarda gördükleri için hareket ordusu olarak nitelendirmişlerdir. Oysa milletimizin ordusu, Mehmetçik ordusudur. Bu milletin ordusu, peygamber adını alan tek ordudur. İmamoğlu’nun pişkin pişkin güldüğü ve aynı zihniyette olan Livaneli’yi bir kez daha kınıyorum. Milletimin vicdanına havale ediyorum. Türkiye’nin hedefleri bellidir. Siyasi partilerin amacı ülkeye hizmet etmektir, ancak bazıları maalesef yoldan saptı ve bazıları da yoldan sapanlara yol arkadaşlığı yapmaktadır” şeklinde konuştu.

Sarıalioğlu ayrıca Of’ta 10 yıllık belediye başkanlığı döneminde yapılan hizmetlere de değindi. “Görev süremiz boyunca ilçemize toplamda 1 milyar 670 milyon TL’yi aşkın bir yatırım kazandırdık” diyen Sarıalioğlu, toplantıya AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu, MHP Of İlçe Başkanı Hüseyin Ayaz, parti yöneticileri ve basın mensuplarının katıldığını söyledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 300 milyonluk kredi talebi mahkeme tarafından reddedildi

Sıradaki haber:

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 300 milyonluk kredi talebi mahkeme tarafından reddedildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.