h Dolar 33,0630 % 0.06
h Euro 36,1374 % 0.06
h Sterlin 42,9677 % 0.18
h Altın (Gr) 2.566,73 %0,22
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Milletvekili Yayman: “Hatay ilimize değer katacak olan projenin hayırlı olmasını temenni ediyorum”

Milletvekili Yayman: “Hatay ilimize değer katacak olan projenin hayırlı olmasını temenni ediyorum”

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Dörtyol-Hassa Demir Yolu ve Otoyolu projesinin sanayi ve diğer alanlarda kente değer katacağını açıkladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Hatay-Dörtyol-Hassa arası otoyol ve demir yolu tüneli yapım işini en düşük teklifi veren firmanın kazandığını duyurmuştu. Bu projenin deprem sonrası ulaşım ihtiyaçlarına alternatif bir çözüm sağlayacağını belirten Bakan Uraloğlu, Hatay Milletvekili Yayman da projenin önemini vurgulayarak Cumhurbaşkanı ve Bakan'a teşekkür etti. Projenin Hatay için büyük bir adım olduğunu ve birçok alanda kente değer katacağını ifade etti.

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Dörtyol-Hassa Demir Yolu ve Otoyolu’nun kente sanayi başta olmak üzere birçok alanda değer katacağını belirtti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Hatay ve bölgenin dört gözle beklediği “Hatay-Dörtyol-Hassa Arası Otoyol ve Demir Yolu Tüneli” yapım işi ihalesinin yapıldığını ve en düşük teklif veren firmanın kazandığını açıklamıştı. Bakan Uraloğlu, geçtiğimiz Şubat ayındaki depremlerden sonra bölgenin en acil altyapı ihtiyaçlarından birisinin ulaşım olduğunu ve bu nedenle Dörtyol-Hassa arasında Amanos Dağları’nın altından toplamda 20 kilometre uzunluğunda bir demir yolu ve 2 adet 20’şer kilometre otoyol tüneli yapılmasının önemli bir alternatif ulaşım altyapısı oluşturacağını belirtmişti. Milletvekili Yayman da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu projenin kente değer katacağını belirtti. Yayman, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Cumhurbaşkanı ve Bakanı’na teşekkürlerini ileterek, “Tünelin içinde artık demir yolu da var. Bu projemiz bölgeye can verecek. Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve diğer illerimizin heyecanla beklediği ve İskenderun Körfezi’ne bağlanacak olan bu projede ilk adım atıldı. Dörtyol-Hassa Demir Yolu ve Otoyolu Projesi ihalesi gerçekleşti. Projemizin Hatay’a ve sanayi başta olmak üzere birçok alana değer katacağını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Çınar, gece vardiyasında çalışan personeli yalnız bırakmadı.

Sıradaki haber:

Çınar, gece vardiyasında çalışan personeli yalnız bırakmadı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.