h Dolar 33,1014 % 0.16
h Euro 36,0385 % 0.16
h Sterlin 42,9555 % 0.1
h Altın (Gr) 2.563,63 %0,10
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • MHP, Mahalli İdareler Seçimi için belirlenen son adaylarını kamuoyu ile paylaştı

MHP, Mahalli İdareler Seçimi için belirlenen son adaylarını kamuoyu ile paylaştı

MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için açıklanan 55 yeni aday listesini yayımladı. Adaylar arasında dikkat çeken isimler varken, birçok il ve ilçede de yeni isimlere yer verildi. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 8 il, 40 büyükşehir ilçe ve 7 ilçe belediye başkan adayı olmak üzere toplamda 55 aday belirlendi. Adaylar arasında Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu da yer alıyor. Kaynak: Vakit.com.tr

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde adaylıkları onaylanan 55 yeni adayın isim listesini duyurdu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, konuyla ilgili bir açıklama yaparak 2. etap adaylarının belirlendiğini ve toplamda 8 il, 40 büyükşehir ilçe ve 7 ilçe belediye başkan adayının listeye dahil edildiğini belirtti. Listeye göre, Afyonkarahisar, Aksaray, Bolu, Gümüşhane, Kırıkkale, Kırklareli, Sivas ve Tokat gibi illerde yeni adaylar yarışacak. Ayrıca, İzmir, Hatay, Kayseri, Konya, Malatya, Manisa, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa ve Trabzon gibi diğer illerde de aday değişiklikleri olduğu görülüyor. Bu isimler arasında, Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu’nun Sivas il başkanlığı için aday olduğu da dikkat çekiyor. Adaylar arasında yer alan diğer isimler arasında Hüseyin Özer, Ahmet Beygirci, Halil Sami Barış, Mehmet Özdemir, Bülent Tiryaki, İbrahim Gül, Mehmet Deli, Serkan Acar, Taner Acar, Harun Şahin, İsmet Göksu, Halit Demir, Memduh Uzunluoğlu, Bekir Ayyıldırım, Baki Bayrak, İsmail Arslan, Hüseyin Oprukçu, Mehmet Bakkal, Mehmet Tabaroğulları, Erhan Cengiz, Necdet Türk, Hüseyin Tosun, Zeki Kayda, Necati Selçuk, Nurullah Savaş, Yunus Oğan, Feyzullah Gülada, Alim Uzundemir, Mahmut Ayparçası, Medet Sipahi, Osman Kaygı, Turgut Babaoğlu, İbrahim Pilavcı, Şerif Kılağuz, Ramazan Özdemir, Osman Yüksel, Mahmut Özyavuz, Mümin Nuhoğlu, Refik Kurukız, Nevzat Tezcan, Muhammet Ali Dere, Derviş Aynacı, Selim Bayram, Ali Atay ve Ali Erol bulunuyor.

MHP, Kayseri’deki seçim adaylarını duyurdu

Sıradaki haber:

MHP, Kayseri’deki seçim adaylarını duyurdu

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.