h Dolar 33,0593 % 0.05
h Euro 36,1428 % 0.05
h Sterlin 42,9518 % 0.14
h Altın (Gr) 2.562,40 %0,05
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • MHP Demre İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu İstifa Etti

MHP Demre İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu İstifa Etti

MHP Demre İlçe Başkanı Mustafa Başkaya ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti. Başkaya, istifanın nedenini 2024 mahalli seçimlerine ve belediye başkan adaylarının açıklanmasına bağladı. İlçedeki çalışmaların samimi ve verimli olamayacağı kanaatine varıldığı için istifa ettiklerini belirten Başkaya, parti üyeliklerinin saklı kaldığını vurguladı.

MHP Demre İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, istifa etti. Başkaya, istifa gerekçesini, 2024 mahalli idareler seçimlerine yaklaşılması ve belediye başkan adaylarının açıklanmasıyla birlikte, mevcut durumda şahsının ve teşkilatının verimli şekilde çalışamayacağı kanısına varıldığını belirtti. Başkaya, “Parti üyeliklerimiz saklı kalmak kaydıyla, ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerimizden istifa ediyoruz” dedi.

15 Eylül 2022 tarihinde Demre İlçe Başkanlığına atanan Mustafa Başkaya, ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu olarak istifa ettiklerini duyurdu. Başkaya’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Milliyetçi Hareket Partisi Demre İlçe Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğini yürüttüğümüzden beri gurur duyuyorduk. Geçen 16 aylık süre içinde partimizin ve teşkilatımızın başarısı ve halkımızın desteği, gururumuzu daha da artırdı. Ancak son olarak, 31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinin yaklaşması ve belediye başkan adaylarının açıklanmasıyla birlikte, mevcut durumda şahsımızın ve teşkilatımızın samimi ve verimli bir şekilde çalışamayacağı düşünüldü. Parti üyeliklerimizin devam etmesi koşuluyla, ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ettiğimizi bildirmekteyiz. Bugüne kadar gösterdiğiniz özveri ve halkımızın gösterdiği destek için yönetim kurulu üyelerimize minnettarız. Herkese teşekkür ederim.”

Haber Başlığı: “MHP Demre İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri İstifa Etti”

Haber İçeriği: “MHP Demre İlçe Başkanı Mustafa Başkaya ve yönetim kurulu üyeleri, 31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerine yaklaşılması ve belediye başkan adaylarının açıklanmasıyla birlikte istifa etti. Başkaya, istifa açıklamasında, şahsi ve teşkilatın verimli çalışamayacağı kanısına varıldığı için istifa ettiklerini belirtti. Parti üyeliklerinin devam edeceğini vurgulayan Başkaya, ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinden ayrıldıklarını duyurdu. Haber detayları için detaylarımıza göz atabilirsiniz.”

Türkiye, Azerbaycan’a 250 milyon TL değerinde hibe desteği sağlayacak

Sıradaki haber:

Türkiye, Azerbaycan’a 250 milyon TL değerinde hibe desteği sağlayacak

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.