h Dolar 33,0896 % 0.12
h Euro 36,0276 % 0.12
h Sterlin 43,0384 % 0.15
h Altın (Gr) 2.566,04 %0,19
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Meral Akşener, Başbakan olmaktan vazgeçtiğini açıkladı

Meral Akşener, Başbakan olmaktan vazgeçtiğini açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Adana'da yapılan toplantıda partisinin adaylarını açıkladı. Akşener, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ayyüce Türkeş'i gösterdi. Konuşmasında Akşener, Başbakanlık görevinden vazgeçtiğini belirtti ve İYİ Parti'nin hedeflerinden bahsetti. İYİ Parti'nin diğer adayları da açıklandı. Meral Akşener'in konuşmasının ardından Ayyüce Türkeş Taş da bir konuşma yaptı.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Adana’da düzenlenen parti toplantısında, “Başbakanlık konusundan vazgeçtim” dedi. Akşener, aynı zamanda büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını da duyurdu. Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş’i aday gösterdi.
Toplantıda konuşan Meral Akşener, bir vatandaşın “Başbakanım” şeklinde hitap etmesi üzerine, “Başbakanlık konusundan vazgeçtim. 2023’te fedakarlık yapmamız gerektiğini düşündüm. Bu garip sistem değişmeli, ülkemiz nefes almalı diye umut ettim. Ama maalesef herkes rahatına alışmış durumda. Türkiye’nin refahıyla ilgili hayallerimizi gerçekleştiremedik. İlk olarak belediyeleri kazanacağız ve ardından 2028’de dediğimiz kişi Cumhurbaşkanı olacak. Bu ucube sistem, hukuk, adalet, kadın hakları, tarım, teknoloji, sanayi ve dış politikadaki ciddiyeti dışarı attı. İddia ediyorum ki İYİ Parti, atılan değerleri toplayacak ve Türkiye’yi dünyanın imrendiği bir ülke haline getirecektir” şeklinde konuştu.
Akşener’in ardından konuşan İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayyüce Türkeş Taş, kısa bir konuşma yaptı.
İYİ Parti’nin Adana’daki adayları şu şekilde belirlendi: Ayyüce Türkeş Taş (Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı), Birol Büyüköztürk (Çukurova Belediye Başkan Adayı), Bülent Alper (Yüreğir Belediye Başkan Adayı), Kazım Özgan (Kozan Belediye Başkan Adayı – Mevcut belediye başkanı), Kemal Metin (Karaisalı Belediye Başkan Adayı) ve Recep Balı (Tufanbeyli Belediye Başkan Adayı).

Kuşadası Belediye Başkanı Günel, seçim kampanyasına başladı

Sıradaki haber:

Kuşadası Belediye Başkanı Günel, seçim kampanyasına başladı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.