h Dolar 33,0030 % 0.01
h Euro 35,9777 % 0.01
h Sterlin 42,9491 % -0.05
h Altın (Gr) 2.567,65 %-0,07
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Mansur Yavaş’tan Ankara’da yaşayan depremzedelere ve öğrencilere oy kullanma çağrısı

Mansur Yavaş’tan Ankara’da yaşayan depremzedelere ve öğrencilere oy kullanma çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'daki depremzede vatandaşlar ve öğrencileri yerel yönetim seçimlerine katılmaya çağırarak, oy kullanma sürecini açıkladı. Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden bu süreci paylaşarak, "Kent yönetiminde birlikte söz sahibi olalım" dedi. Vatandaşların ilçe nüfus müdürlüklerine başvurarak oy kullanabileceğini belirten Yavaş, son başvuru tarihinin 17 Ocak olduğunu hatırlattı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da yaşayan depremzedeler ve öğrencileri yerel yönetim seçimlerine katılmaya teşvik etti. Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlar yaparak, demokratik haklarını kullanmalarını ve seçimlere aktif olarak dahil olmalarını istedi. Yavaş, Ankara’da yaşayan vatandaşlara, depremzedelere ve öğrencilere bir mesaj ileterek, oy kullanma süreci hakkında bilgi verdi. “Kent yönetiminde birlikte söz sahibi olalım” diyen Yavaş, öğrencilerin kaldıkları yurt müdürlüklerinden veya okullarından alacakları belge ile ilçe nüfus müdürlüklerine başvurabileceklerini ve ardından ilçe seçim kurullarına giderek oylarını kullanabileceklerini belirtti. Yavaş, “Unutmayın, sizler bizim için her zaman değerlisiniz. Son başvuru tarihi ise 17 Ocak” açıklamasında bulundu.

Siyasette Çal modeli, takdir edilmeye devam ediyor.

Sıradaki haber:

Siyasette Çal modeli, takdir edilmeye devam ediyor.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.