h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: “(Bilecik Belediyesinin İYİ Parti’ye geçmesi) Kimin oy verdiği belli değilken öngörü üzerinden partimize yeni bir algı operasyonu yapılmasını yadırgıyoruz”

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: “(Bilecik Belediyesinin İYİ Parti’ye geçmesi) Kimin oy verdiği belli değilken öngörü üzerinden partimize yeni bir algı operasyonu yapılmasını yadırgıyoruz”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Bilecik Belediye Meclisi Üyesi Mustafa Sadık Kaya'nın belediye başkanlığına seçilmesiyle ilgili ortaya atılan iddialara tepki gösterdi. Zorlu, yapılan kapalı oylamada kimin oy verdiğinin belli olmadığını belirterek İYİ Parti'ye algı operasyonu yapıldığını söyledi. Ayrıca Zorlu, terörle mücadele gündemiyle İYİ Parti Başkanlık Divanı'nın toplandığını ve Irak'ın kuzeyindeki PKK saldırısında şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı dilediğini ifade etti. Öte yandan Zorlu, Bilecik Belediyesi'nin İYİ Parti'ye geçmesiyle ilgili yaşanan tartışmalara da değindi ve İYİ Parti'nin seçimlere tek başına girme kararının bazı kesimleri rahatsız ettiğini belirtti. Zorlu, parti olarak kendi adaylarıyla her yerde seçimlere katılmak istediklerini söyledi. Ayrıca Zorlu, İYİ Parti'nin Kars'ta en iddialı parti olduğunu ve tüm vatandaşları İYİ Parti'li adaya oy vermeye davet ettiğini dile getirdi. Son olarak Zorlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP ve İYİ Parti liderleriyle telefon görüşmesine ilişkin açıklamada bulundu ve siyasi istismardan kaçınılması gerektiğini vurguladı.

İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, Bilecik Belediye Meclisi Üyesi Mustafa Sadık Kaya’nın belediye başkanlığına seçilmesiyle ilgili ortaya atılan iddialara tepki gösterdi. Zorlu, “Kapalı bir oylamada, belli olmayan bir şekilde kimin oy kullandığına dair öngörülerle İYİ Parti’ye yeni bir algı operasyonu yapılmasını şaşkınlıkla karşılıyoruz” dedi.

İYİ Parti’nin terörle mücadele gündemiyle yapılan Başkanlık Divanı toplantısı sonrasında konuşan Zorlu, Pençe-Kilit Harekatı sırasında yaşanan çatışmada şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, “PKK’ya karşı mücadelede kahraman Türk ordusu, Türk devletinin ve milletinin bölünmez bütünlüğünü savunmada önemli bir rol oynamaktadır. Bu süreçte Türk vatandaşlarının görevi, vatanı ve kahramanlarına destek olmaktır” şeklinde konuştu.

Irak’tan gelen şehit haberlerinin ardından İYİ Parti’nin planladığı yerel seçim istişare kampını ve aday tanıtım toplantılarını iptal ettiklerini dile getiren Zorlu, “Milletçe teröre karşı birlikte mücadelemizi sağlamak ve daha etkin bir mücadele için TBMM’de ortak bir bildiri yayınlamak istedik. Ayrıca Milli Savunma ve Dışişleri Bakanlarının Meclis’e gelerek bilgilendirme yapmasını talep ettik. Bu adımlar, teröre karşı ortak mücadeleyi güçlendirmek ve daha etkin sonuçlar elde etmek için atılmıştır” dedi.

Bilecik Belediyesi’nin İYİ Parti’ye geçmesiyle ilgili yaşanan tartışmalara da değinen Zorlu, İYİ Parti’nin tek başına seçimlere girmesinin beklenmedik bir şekilde dengeleri değiştirdiğini belirtti. Zorlu, “Bilecik konusuyla ilgili olarak yanlış ve gerçek dışı ifadeleri üzülerek izliyoruz. 2019 seçimlerinde ittifakla kazanan bir belediyede, daha sonra belediye başkanının görevden alınması normal bir süreçtir. Biz İYİ Parti olarak kendi adaylarımızla her il ve ilçede, belediye meclislerinde, il genel meclislerinde kendi adaylarımızı kazandırmak istiyoruz. Kapalı oylamada İYİ Parti’nin belediye meclis üyesinin daha fazla oy alarak seçimi kazanması üzerinden algı operasyonu yapılmasını yadırgıyoruz. Ancak bu süreç İYİ Parti’yi güçlendirecektir” şeklinde konuştu.

Zorlu, Kars’ta DEM Parti’nin kazanmaması için MHP adayını destekleme açıklamasıyla ilgili olarak da, İYİ Parti’nin Kars’ta ikinci parti olduğunu ve seçimin en iddialı partisi olduklarını ifade etti. Zorlu, tüm Karslıları, ayrımcılık yapmadan İYİ Parti adayına oy vermeye ve seçimi kazanmaya çağırdı.

Son olarak, Irak’ın kuzeyindeki PKK saldırısı sonrası yapılan güvenlik kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile telefonla görüştüğü hatırlatılan Zorlu, bu görüşmeden önce İYİ Parti’nin ortak bildiri çağrısını yaptığını vurguladı. Zorlu, her türlü terör faaliyetine karşı ortak bir tutum sergilemelerinin önemli olduğunu belirtti.

Antalyasporlu İsrailli futbolcunun ayrılmasıyla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan destek açıklaması

Sıradaki haber:

Antalyasporlu İsrailli futbolcunun ayrılmasıyla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan destek açıklaması

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.