h Dolar 33,0532 % -0.08
h Euro 36,0099 % -0.08
h Sterlin 42,9437 % -0.02
h Altın (Gr) 2.577,95 %0,66
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, ortak bildiri talebinde bulunuyor

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, ortak bildiri talebinde bulunuyor

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, PKK'nın Pençe-Kilit Harekat bölgesinde gerçekleştirdiği terör saldırısını kınayarak, teröre karşı milli birlik gerektiğini vurguladı. Zorlu, Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu aracılığıyla TBMM Başkanlığına ortak bir bildiri talebinde bulunduklarını ve konunun Meclis'te genel görüşmeye açılmasını istediklerini ifade etti. Ayrıca, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in terörle mücadele konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi.

İYİ Parti’nin sözcüsü Kürşad Zorlu, “Terör ve destekçilerine karşı milli birlik ruhunu yeniden sergileyebilmek amacıyla Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu tarafından ortak bir bildiri metni hazırlanması talebimiz TBMM Başkanlığı’na sunulmuştur” açıklamasında bulundu. Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Pençe-Kilit Harekat bölgesinde gerçekleştirilen PKK terör saldırısı sonucunda şehit ve yaralıların olduğunu belirtti. Bu çerçevede İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ve terörle mücadeledeki kararlılık ve hassasiyetlerini paylaştığını aktardı. Zorlu, milli birliğin bir kez daha ortaya konulması için Grup Başkanvekili Dervişoğlu tarafından ortak bir bildiri metni hazırlandığını ve bu talebin TBMM Başkanlığı’na iletilmiş olduğunu belirtti. Ayrıca İYİ Parti’nin Anayasa’nın 98. maddesi ve TBMM İçtüzüğü’nün 102. ve 103. maddeleri gereğince bu konuda genel bir görüşme başlatma talebi olduğunu ve Milli Savunma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlarının Meclis’i bu süreç ve son durum hakkında bilgilendirmelerini talep ettiklerini ifade etti. Terör örgütleriyle etkili bir şekilde mücadele etmek, temel hedefimiz olacak. Şehitlere sonsuz minnet ve rahmetle…

Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetiminde gerçekleştirilen güvenlik toplantısı tamamlandı.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetiminde gerçekleştirilen güvenlik toplantısı tamamlandı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.