h Dolar 31,0036 % 0.3
h Euro 33,5444 % 0.3
h Sterlin 39,1583 % 0.28
h Altın (Gr) 2.022,47 %0,54
h BIST100 7.962,34 %3,14
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Isparta’da Gazeteciler Cemiyeti, Soner Toros Basın Merkezi’ni açtı

Isparta’da Gazeteciler Cemiyeti, Soner Toros Basın Merkezi’ni açtı

Isparta Belediyesi tarafından inşa edilen Isparta Gazeteciler Cemiyeti Soner Toros Basın Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. İnşa edilen merkeze gazeteci Soner Toros'un adı verildi. Açılışa Isparta Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve diğer yetkililer katıldı. Merkezin açılışı sırasında duygusal anlar yaşandı. Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'e teşekkür ederek, Isparta basınının bugünü bayram olarak kabul ettiğini söyledi. Başkan Başdeğirmen, basının önemini vurguladığı konuşmasında gazeteci Soner Toros'u anarak ona olan saygısını dile getirdi. Merkez, basın mensuplarına hizmet verecek ve toplantıların düzenleneceği bir mekan olacak. Açılış sonrasında protokol ve basın mensupları hatıra fotoğrafı çektirdi.

Isparta Belediyesi tarafından yapılan Isparta Gazeteciler Cemiyeti Soner Toros Basın Merkezi, düzenlenen bir törenle açıldı. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in önemli bir talebi yerine getirerek basın merkezi inşa ettiğini belirten haberde, merkezin adının Covid-19 nedeniyle vefat eden gazeteci Soner Toros’a verildiği ifade edildi.

Açılış törenine Isparta Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Isparta Baro Başkanı Av. Ünsal Çankaya ve diğer kamu kurum temsilcilerinin yanı sıra basın mensupları ve vatandaşlar da katıldı. Tören sırasında duygusal anlar yaşanırken, merhum Soner Toros için hazırlanan video gösterileri de izlendi.

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş, Basın Merkezi’nin açılışının Isparta basını tarafından bayram gibi kutlandığını belirterek Başkan Başdeğirmen’e teşekkürlerini iletti. Başdeğirmen ise, açılışta yaptığı konuşmada gazetecilerin fedakarca çalıştığını ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında katledilen gazetecilere değinerek kınadı. Ayrıca, merkezin tüm gazetecilere hizmet verecek bir yer olduğunu vurgulayarak açılışın hayırlı olmasını diledi.

Vali Aydın Baruş da gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu ve gazetecilerin her zaman toplumu aydınlattığını söyledi. Basın Merkezi’nin örnek bir çalışma olduğunu ifade ederek, Başkan Başdeğirmen’e teşekkür etti.

Açılış töreninde plaket takdimi ve duaların ardından Isparta Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi hizmete açıldı. Program, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

ABB Başkanı Adayı Altınok, Hüseyin Gazi Cemevi’ni Ziyaret Etti

Sıradaki haber:

ABB Başkanı Adayı Altınok, Hüseyin Gazi Cemevi’ni Ziyaret Etti

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.