h Dolar 32,9748 % -0.21
h Euro 35,9982 % -0.21
h Sterlin 42,8011 % -0.24
h Altın (Gr) 2.568,56 %0,29
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Efsane bir Vali’nin oğlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday oldu

Efsane bir Vali’nin oğlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday oldu

Tokat'ta bir dönem valilik görevinde bulunan Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, MHP'nin Tokat Belediye Başkanı adayı oldu. Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun adaylığı, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut tarafından sosyal medya hesabından duyuruldu. Recep Yazıcıoğlu'nun değerli evladı olan Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun başvurusu, Genel Başkanları tarafından kabul edilerek tamamlanmıştır.

Tokat’ta bir dönem valilik yapmış olan başarılı ve halka yakın kişiliğiyle tanınan eski vali Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Tokat Belediye Başkan adayı oldu.

MHP, Tokat Belediye Başkanlığı için beklenmedik bir ismi aday gösterdi. MHP’nin Tokat için başkan adayı olarak seçtiği isim, Türkiye’nin “Efsane Vali” olarak tanıdığı ve Tokat’ta da görev yapmış olan merhum Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu oldu. Yazıcıoğlu’nun adaylığını, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Tokat’ımızın unutulmaz valisi merhum büyüğümüz Recep Yazıcıoğlu’nun kıymetli evladı ve değerli kardeşimiz Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Genel Başkanımız tarafından kabul edilerek Tokat Belediye Başkan adaylığı için başvurusunu tamamlamıştır. İnşallah şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

CHP Lideri Özel: “Halkın gözü önünde DEM Parti ile ilişkilerimize şeffaflıkla devam edeceğiz”

Sıradaki haber:

CHP Lideri Özel: “Halkın gözü önünde DEM Parti ile ilişkilerimize şeffaflıkla devam edeceğiz”

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.