h Dolar 33,1065 % 0.15
h Euro 36,1014 % 0.15
h Sterlin 43,0396 % 0.19
h Altın (Gr) 2.562,15 %0,04
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Caminin Birleştirici Bir Rol Oynayacağına İnanıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Caminin Birleştirici Bir Rol Oynayacağına İnanıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirilen Dr. Suat Günsel Camii'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, caminin birleştirici bir anlam taşıyacağını belirtti. Yılmaz, Kıbrıs Türkleri ile gurur duyduğunu vurgulayarak, Kıbrıs'ta iki devletli çözümü savundu. Açılışı yapılan caminin Kıbrıs Türkü'nün özgüvenini ortaya koyduğunu ifade eden Yılmaz, camilerin İslam medeniyetinin merkezi olduğunu ve ümmet-i Muhammed'in güvenli yuvası olduğunu söyledi. Kıbrıs Türkü'nün tarihini ve kültürel değerlerini gelecek nesillere aktarmanın önemine vurgu yaptı. Yılmaz, Kıbrıs Türkleri'nin her zaman yanında olacaklarını sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC’de gerçekleştirilen Dr. Suat Günsel Camii’nin açılış töreninde önemli bir konuşma yaptı. Yılmaz, caminin ayrıştırıcı değil, birleştirici bir anlam taşıyacağına inandığını söylerken, başlığı “Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Tarihi Cami Açılışında Konuştu” şeklinde hazırlayabiliriz. Haberin özgünleştirilmiş hali ise şu şekilde olabilir:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Dr. Suat Günsel Camii’nin açılış töreninde önemli bir konuşma yaptı. Yılmaz, caminin İslam karşıtlığı ve kültürel ırkçılık gibi yanlış akımlara karşı birleştirici bir anlam taşıyacağına, Kıbrıs Türkleri’nin özgüvenini ortaya koyduğuna dikkat çekti. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın da katıldığı açılışta Yılmaz, Kıbrıs Türkleri ile gurur duyduklarını ve Regaib Kandili’nde caminin hizmete açılmasının mutluluğunu dile getirdi. Yılmaz ayrıca, Gazze’de yaşananlara da değinerek Türkiye Cumhuriyeti’nin iki devletli çözümü savunduğunu söyledi. Caminin Kıbrıs Türkü’nün özgüvenini yansıttığını belirten Yılmaz, camiyle ilgili emeği geçenleri tebrik etti ve Kıbrıs Türkü’nün her zaman yanında olacaklarını vurguladı. Dr. Suat Günsel Camii’nin KKTC’deki Müslümanlara ve turistlere hitap edeceğini ve toplumsal dayanışmaya katkı sağlayacağını ifade eden Yılmaz, caminin bölgedeki sayılı camilerden biri olma özelliğini de vurguladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Kıbrıs’ın geçmişi ve kültürel zenginliğinin gelecek nesillere aktarılması gerektiğini belirtirken, Kıbrıs Türklerini sosyal sorumluluk çabalarına daha fazla katkı vermeye çağırdı. Son olarak, caminin Kuzey Kıbrıs için hayırlı olması temennisinde bulundu ve herkesi muhabbetle selamladı.

Halit Doğan, büyüklerin duasını aldı, haberini şu şekilde özgünleştirebilirim:“Halit Doğan, yaşlıların manevi desteğini kazandı”Bu başlık, okuyucuların dikkatini çekecek ve arama motorlarında daha fazla tıklama alabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Sıradaki haber:

Halit Doğan, büyüklerin duasını aldı, haberini şu şekilde özgünleştirebilirim:“Halit Doğan, yaşlıların manevi desteğini kazandı”Bu başlık, okuyucuların dikkatini çekecek ve arama motorlarında daha fazla tıklama alabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.