h Dolar 33,0679 % 0.08
h Euro 36,1213 % 0.08
h Sterlin 42,9479 % 0.14
h Altın (Gr) 2.570,12 %0,35
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazar günü, Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve diğer illerin durumunu açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazar günü, Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve diğer illerin durumunu açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'da cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, yerel seçimlerde adayların açıklanması için Pazar günü Ankara merkezli bir toplantı yapacaklarını ve bu toplantıda büyükşehirler ve kalan illerin adaylarını açıklayacaklarını belirtti. Cumhurbaşkanı ayrıca Cumhur İttifakı'nın seçimlerde başarılı olacağına inandığını ifade etti. Ayrıca ABD ve İngiltere'nin Yemen'e yönelik saldırılarına da değinen Erdoğan, bu saldırıların orantısız olduğunu ve Kızıldeniz'in adeta kan gölüne çevrildiğini söyledi. İsrail'e açılan soykırım davası hakkında da konuşan Erdoğan, verilen belgelerle İsrail'in mahkum olacağını ve kendilerinin de mazlumların yanında olduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’da cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı ve önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yerel seçimlerde adayların açıklamasının pazar günü Ankara merkezli olarak yapılacağını belirtti. Ayrıca Cumhur İttifakı’nın güçlü olduğunu vurgulayan Erdoğan, seçimlerde karşı taraftan beklenmeyen bir hüsran yaşanacağını ifade etti.

Gündemdeki diğer bir konu ise ABD ve İngiltere’nin Yemen’e yönelik saldırıları oldu. Erdoğan, bu saldırıların orantısız bir güç kullanımı olduğunu ve Kızıldeniz’i “kan gölüne çevirme” hevesi içerisinde olanların olduğunu söyledi. İran’ın buna karşı nasıl bir koruma sağladığını takip ettiklerini belirten Erdoğan, Husilerin Amerika ve İngiltere’ye karşı başarılı savunmalar yaptığını ve cevaplar verdiğini ifade etti.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’e açılan soykırım davasıyla ilgili de konuştu. İsrail’in savunmasının başladığını ve Türkiye’nin Lahey’de sunulan belgelerinin ciddiye alındığını belirten Erdoğan, İsrail’in kendini savunma bahanesiyle gerçekleştirdiği saldırıları hatırlattı ve adaletin yerine gelmesini beklediklerini söyledi. Erdoğan, mazlumların hiçbir zaman kaybetmediğini ve zalimlerin kaybettiğini ifade ederek, İsrail’in artık kaçacak bir deliği olmadığını ve hakikatin peşinde olduklarını vurguladı.

Bu önemli açıklamalarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın gücünü vurguladı hem de uluslararası ilişkilerde Türkiye’nin duruşunu ortaya koydu.

Milletvekili Kurt: Adıyaman’da Konut Projeleri Hız Kesmeden Devam Ediyor, Yardımlar Süratle Halka Ulaştırılıyor

Sıradaki haber:

Milletvekili Kurt: Adıyaman’da Konut Projeleri Hız Kesmeden Devam Ediyor, Yardımlar Süratle Halka Ulaştırılıyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.