h Dolar 33,0945 % 0.2
h Euro 36,2232 % 0.2
h Sterlin 43,0554 % 0.37
h Altın (Gr) 2.623,00 %0,06
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • CHP lideri Turgutlu’da 226 milyon liralık yatırımların açılışını gerçekleştirdi

CHP lideri Turgutlu’da 226 milyon liralık yatırımların açılışını gerçekleştirdi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'da Turgutlu Belediyesi tarafından yapılan 226 milyon TL'lik yatırımların açılış ve temel atma törenine katıldı. Özel, konuşmasında başkan adaylarına destek istedi ve diğer ilçelerdeki adaylara da kefil olduğunu belirtti. Turgutlu Belediyesi tarafından yapılan yatırımlar arasında çarşı, cemevi ve kültür sanat merkezi, çok amaçlı salon ve spor kompleksi bulunuyor. Belediye başkanı Çetin Akın ise işçi maaşlarında zam yaptıklarını açıkladı. Özel, konuşmasında Turgutlu'nun kutuplaşmadan çektiğini belirterek, diğer ilçelerde de CHP adaylarının olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, memleketi Manisa Turgutlu’da gerçekleşen toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Turgutlu Belediyesi tarafından ilçeye yapılan 226 milyon TL’lik yatırımların açılışında konuşan Özgür Özel, başkan adaylarına destek istedi. Özel, “Mevcut belediye başkanlarımızı memnuniyet anketlerine soktuk. Alaşehir, Turgutlu, Akhisar ve Saruhanlı razı biz de razıyız. Diğer ilçelerimizde de adaylarımız var. Bu takımın başında da genç büyükşehir belediye başkan adayı Ferdi Zeyrek var. Hepsine kefilim” dedi.

Toplu açılış ve temel atma töreninde Turgutlu Belediyesi tarafından yapılan 226 milyon TL’lik yatırımların açılışı gerçekleştirildi. Turgutlu Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Çarşısı, Cuma Pazarı, Selvilitepe Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi, Çepnibektaş Çok Amaçlı Salon’un toplu açılışını yaparken, Ekrem Gürel Kültür Merkezi ve Kadın Sığınmaevi ile Selvilitepe Spor Kompleksi için de temel atma töreni düzenlendi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel de törene katılanlar arasındaydı.

Programın başlangıcında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı tebrik ederek destek istedi. Zeyrek, “Büyükşehir Başkanı olduğumda halkın içinde olacağım. Ben sizlerden bir söz daha istiyorum; öncelikle Manisa için, sonra Kasaba için, sonra da Türkiye’nin umudu, Manisa’nın gururu Özgür Özel için kapı kapı dolaşmaya söz veriyor musunuz?” dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise törende yaptığı konuşmada, belediyenin kendi imkanlarıyla finanse ettiği ve Turgutlu’nun yaşadığı sorunlara çözüm getirecek projelerle gurur duyduklarını belirtti. Akın, işçilerin maaşlarına yaptıkları yüzde 71 oranında zam haberini de paylaşarak belediyenin çalışanlarına verilen değeri vurguladı. Akın, “Bugün açılışını yapacağımız ve temel atacağımız projelerle Turgutlu’ya önemli yatırımlar kazandırıyoruz. 5 yıllık süre zarfında toplamda 226 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. Bu projeleri hayata geçirmek için birçok zorlukla karşılaştık ama pes etmedik. Turgutlu’ya hizmet yolunda kaynaklar oluşturduk” şeklinde konuştu.

Tören sırasında konuşma yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise Turgutlu’nun yıllardır kutuplaşmalarla mücadele ettiğini belirtti. Özel, mevcut belediye başkanlarını memnuniyet anketlerine soktuklarını ve Alaşehir, Turgutlu, Akhisar ve Saruhanlı’da adayları desteklediklerini söyledi. Özgür Özel, genç büyükşehir belediye başkan adayı Ferdi Zeyrek’e inandıklarını ve hepsine kefil olduklarını dile getirdi. Özel, “Bugün buradayız, 1 TL cari borcumuz yok. En düşük çalışan maaşımızı 24 bin 803 TL olarak müjdeleyen bir başkanımız var. Oyunu başka partiye verenlere seslenmek istiyorum. Yeter artık, hizmete oy veriyorum. Kasabalılar bu gidişata itiraz edin” dedi.

Özel ayrıca Pazar günü Ankara’da yapılacak mitinge herkesi davet etti ve Manisa’nın güzelliklerini dünyaya tanıtmak için çalışacaklarını belirtti. Yapılan konuşmaların ardından toplu açılış ve temel atma töreni gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına bir yeni aday daha başvurdu

Sıradaki haber:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına bir yeni aday daha başvurdu

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.