h Dolar 33,0631 % 0.05
h Euro 36,0688 % 0.05
h Sterlin 42,9260 % 0.03
h Altın (Gr) 2.561,54 %0,02
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Başkan Sandıkçı: Milli Teknoloji Hamlesi’ne Destek Veren Nesiller Yetiştiriyoruz

Başkan Sandıkçı: Milli Teknoloji Hamlesi’ne Destek Veren Nesiller Yetiştiriyoruz

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Orta Karadeniz Kariyer Fuarı’nda gençlerle bir araya geldi. Sandıkçı, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü ve Canik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları hakkında gençlere bilgi verdi. Sandıkçı, Canik'te özgün eserleriyle üreten bir nesil yetiştirildiğini ve CAMEK'te vatandaşlara meslek eğitimi verildiğini belirtti. Öğrenciler Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü'nde yeni teknolojileri deneyimleyerek Milli Teknoloji Hamlesi'ne katkı sağlayacak yeteneklerini geliştiriyorlar.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Orta Karadeniz Kariyer Fuarı’nda (OKAF’24) gençlerle bir araya geldi. Sandıkçı, “Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzde Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkılar sunacak nesilleri yetiştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Gençlerle hayalleri ve hedefleri hakkında uzun süre sohbet eden Sandıkçı, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü ve Canik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (CAMEK) hakkında bilgiler aktardı. Sandıkçı, CAMEK ve kampüste sürdürülen eğitimlerin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti ve “Canik’te özgün eserleriyle üreten bir nesil yetiştiriyoruz. CAMEK’te vatandaşlarımızı meslek sahibi bireyler olarak yetiştiriyoruz. Teorik eğitimlerimizin yanı sıra CAMEK’te uygulamalı eğitimler de veriyoruz. CAMEK’te 4 farklı modülde eğitimler sunuyoruz ve yetenekleri zanaata dönüştürüyoruz. Mesleki istihdama katkıda bulunduğumuz CAMEK’te eğitimlerini tamamlayan vatandaşlarımız sertifikalarını alarak meslek hayatına başlıyor” şeklinde konuştu.

Sandıkçı, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde öğrencilerin yeni nesil teknolojileri deneyimleme fırsatı bulduğunu belirtti ve “Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzde Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkılar sunacak nesilleri yetiştirmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimiz deney ve gözlem çalışmalarıyla öğreniyor, bilim ve teknoloji alanındaki eğitimlerimizle yeteneklerini keşfediyor. Bu sayede ülkemizin teknoloji alanındaki liderliğini sürdürecekler” dedi. Sandıkçı, öğrencilerin kampüste bulunan atölye, laboratuvar, uygulama ve keşif alanlarında eğitim aldığını da ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile buluştu!

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile buluştu!

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.