h Dolar 33,0801 % 0.15
h Euro 36,1869 % 0.15
h Sterlin 43,0672 % 0.35
h Altın (Gr) 2.614,23 %-0,27
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Başkan Güler, Ordu’nun mutlu bir geleceğine odaklandıklarını belirtti

Başkan Güler, Ordu’nun mutlu bir geleceğine odaklandıklarını belirtti

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Beyaz Baston Görme Engelliler Farkındalık Haftası kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte görme engellilere brail alfabesinin bulunduğu tablet ve beyaz baston hediye edildi. Başkan Güler, engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak ve sosyal hayata entegre etmek amacıyla yapılan çalışmaları anlattı ve daha mutlu bir Ordu için çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Farkındalık Haftası’nda Ordu Büyükşehir Belediyesi Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Belediyenin Kültür Otağı’nda düzenlenen etkinlikte, Başkan Güler MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk ve AK Parti Ordu İl Başkanı Selman Altaş ile birlikte görme engelliler ve aileleriyle sohbet etti. Programda, görme engellilerin okuma ve yazmalarına yardımcı olan braille alfabesinin bulunduğu tabletler ve bağımsız hareketlerini sağlayan beyaz bastonlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm görme engellilere hediye edildi. Başkan Güler, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve topluma entegre etmek amacıyla yapılan çalışmalardan bahsederken, daha mutlu bir Ordu oluşturma hedefiyle çalışmaların devam edeceğini söyledi.

“Mutlu Bir Ordu”
Başkan Güler, konuşmalarında şunları dile getirdi: “Bugün bir araya gelmemizin sebebi bu program oldu. Bizim 1 dakika sonra ne olacağımız belli değil, bu nedenle geleceği birlikte paylaşabiliriz. Tüm tesislerimiz ve imkanlarımız sizlerin hizmetinde. Engelli araçlarımızla istediğiniz yere götürebiliriz sizi. Plajlarımız ve parklarımız da sizler için var. Cumhuriyet Mahallesi’nde dünyanın en iyi engelli plajını uygulamaya çalışıyoruz. Bundan sonra da bu çalışmalara devam edeceğiz. Melet ile Turnasuyu’nu birleştirerek sahile bisiklet yolu yapıyoruz. Sizler için de gezip dolaşabileceğiniz yerler olacak. Boztepe’de ise dağ kızakları yapacağız ve onlardan faydalanmanızı sağlayacağız. Kısacası, hayatı daha da güzelleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sizi seviyoruz. Sizden gelen önerilere açığız ve birlikte çalışabiliriz. Amacımız, sizin hayatınızı güzelleştirmek ve hep birlikte mutlu bir Ordu yaratmaktır.”

Eski milletvekili, Babaeski’de defnedildi

Sıradaki haber:

Eski milletvekili, Babaeski’de defnedildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.