h Dolar 33,0615 % -0.02
h Euro 36,1740 % -0.02
h Sterlin 43,0702 % -0.09
h Altın (Gr) 2.622,67 %0,34
h BIST100 11.139,46 %0,05
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Bakan Tunç, Yargı Reformu Strateji Belgemizin tamamlanma hazırlıklarında sona gelindiğini açıkladı.

Bakan Tunç, Yargı Reformu Strateji Belgemizin tamamlanma hazırlıklarında sona gelindiğini açıkladı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Adalet Akademisi'nde yapılan toplantıda Yargı Reformu Strateji Belgesi ve eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bakan Tunç, belgenin hazırlık çalışmalarının tamamlandığını ve Cumhurbaşkanı tarafından kamuoyuyla paylaşıldıktan sonra hedeflerin gerçekleştirilmesi için çalışmaların yapılacağını belirtti. Ayrıca Adalet Akademisi'nin önemli bir kurum olduğunu vurgulayan Tunç, yayınlarla da önemli görevlerinin olduğunu söyledi. Toplantıya hakim ve savcı adayları da katıldı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Adalet Akademisi’nde düzenlenen bir toplantıya katıldı. Toplantının ardından Adalet Akademisi bünyesinde bulunan Kanuni Kütüphanesi’ni gezdi. Adalet Akademisi’nin önemli bir kurum olduğunu vurgulayan Tunç, hakim ve savcıların burada eğitim alma zorunluluğunu getirdiklerini açıkladı. Ayrıca, Yargı Reformu Strateji Belgesi’nin hazırlık çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ve Cumhurbaşkanı tarafından kamuoyuyla paylaşıldıktan sonra hedeflere ulaşmak için çaba sarf edeceklerini ifade etti. Tunç, Adalet Akademisi’nin yayınlar yaparak da önemli bir görev üstlendiğini söyledi. Toplantıya hakim ve savcı adayları da katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda bir araya geldi.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda bir araya geldi.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.