h Dolar 32,8248 % 0.04
h Euro 35,2439 % 0.04
h Sterlin 41,7711 % -0.2
h Altın (Gr) 2.451,13 %-1,53
h BIST100 10.771,36 %0,29
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: “Bursa, 31 Mart’ta hala gerçek belediyecilikle anılacak”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: “Bursa, 31 Mart’ta hala gerçek belediyecilikle anılacak”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa'da yaptığı ziyarette 31 Mart seçimlerine az bir süre kaldığını belirtti ve Bursa'nın gerçek belediyecilik anlayışının devam edeceğini ifade etti. Bakan Tunç, Bursa'ya yapılan yatırımları değerlendirdi ve Bursalılara teşekkür etti. Ayrıca, Bursa'da açılan Çocuk Adalet Merkezi hakkında bilgi verdi. Bakan Tunç, 28. Yasama döneminin demokratik bir anayasayla devam etmesi temennisinde bulundu ve ülkenin ekonomik, sosyal ve dış politika alanında güçlü bir şekilde ilerlemeye devam edeceklerini söyledi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bursa’ya yaptığı ziyaret sırasında bir dizi açıklamalarda bulundu. Bakan Tunç, Bursa’nın AK Parti’ye verdiği destekle öne çıkan bir şehir olduğunu belirtti. Ayrıca, Bursalı çocuklara yönelik yeni bir uygulama olan Çocuk Adalet Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi. Bakan Tunç, Bursa’da yapılan yatırımları değerlendirirken, ilin adliye alanında yaşadığı sıkıntıları gidermek için yeni projeler başlatacaklarını ifade etti. Adalet Bakanı, 31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kaldığını vurgulayarak, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanının belirlendiğini ve gerçek belediyecilik anlayışının Bursa’da devam edeceğini söyledi. Bakan Tunç, Bursa’nın AK Parti döneminde sayısız hizmete kavuştuğunu ve önümüzdeki süreçte de bu hızlı gelişimin devam etmesi için çalışacaklarını dile getirdi. Ayrıca, Bakan Tunç, son beş yılın İstanbul için kayıp olduğunu ifade ederek, AK Parti’nin demokrasi ve kalkınma hamlesinin 2002’den itibaren başladığını söyledi. Bakan Tunç, 28. Yasama dönemi için temennilerini dile getirirken, demokratik bir anlayışla uzlaşma sağlama gerekliliğine dikkat çekti. Adalet Bakanı ayrıca, Bursa’nın kentsel dönüşüm çalışmalarının devam etmesinin önemine değindi ve Türkiye’nin ekonomik istikrarını koruma ve terörle mücadele gibi konularda da çalışmaların sürdüğünü belirtti. Son olarak, seçim takvimi başladığı için Bursa’daki çalışmalara dahil olduğunu ve Cumhurbaşkanının titizlikle adayları belirlediğini sözlerine ekledi.

Isparta’da Gazeteciler Cemiyeti, Soner Toros Basın Merkezi’ni açtı

Sıradaki haber:

Isparta’da Gazeteciler Cemiyeti, Soner Toros Basın Merkezi’ni açtı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.