h Dolar 33,0783 % 0.15
h Euro 36,1784 % 0.15
h Sterlin 43,0798 % 0.38
h Altın (Gr) 2.612,32 %-0,35
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • ABD’nin Dışişleri Bakanı Blinken, Mısır Cumhurbaşkanı es-Sisi ile görüşme gerçekleştirdi.

ABD’nin Dışişleri Bakanı Blinken, Mısır Cumhurbaşkanı es-Sisi ile görüşme gerçekleştirdi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu turunun son durağı Mısır'ı ziyaret etti. Blinken, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya gelerek, Gazze'deki esirlerin serbest bırakılması konusunu ele aldı. Ayrıca Blinken, Filistinlilerin zorla yerlerinden edilmesine karşı olduğunu vurgulayarak, bölgede bir bölgesel barış ve güvenliğin sağlanması için kararlı olduklarını dile getirdi. Blinken, Mısır'a yapılacak Husi saldırılarının engellenmesinin önemini de vurguladı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu turunun son durağı Mısır’ın başkenti Kahire’de Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya geldi. Görüşmede Blinken, Gazze Şeridi’ndeki esirlerin serbest bırakılmasına yönelik çabaları ele aldı. Bu buluşmada Blinken, ABD’nin, İsrail’in güvenliğini sağlayacak ve bir Filistin devletinin kurulmasını içeren bir bölgesel barış sağlama kararlılığını yineledi. Ayrıca Blinken, Kızıldeniz’deki ticari gemilere yönelik Husi saldırılarının caydırılmasının ve çatışmanın bölgeye yayılmasının önemini vurguladı. Blinken’in Mısır ziyareti, Türkiye ile başladığı Orta Doğu turu kapsamında gerçekleşen Yunanistan, Ürdün, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan, İsrail, Filistin ve Bahreyn ziyaretlerinden sonuncusu oldu.

Salihli Belediye Başkan adayı olarak MHP’den Zeki Kayda seçildi: “Üçüncü döneme hazırız”

Sıradaki haber:

Salihli Belediye Başkan adayı olarak MHP’den Zeki Kayda seçildi: “Üçüncü döneme hazırız”

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.