h Dolar 33,0992 % 0.21
h Euro 36,2204 % 0.21
h Sterlin 43,0858 % 0.44
h Altın (Gr) 2.618,76 %-0,10
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • ABD’li boksör Kevin Johnson, Rusya’da vatandaşlık kazandı

ABD’li boksör Kevin Johnson, Rusya’da vatandaşlık kazandı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e mektup yazarak Rusya vatandaşı olmak istediğini söyleyen Amerikalı boksör Kevin Johnson, isteği kabul edildi. Putin'in imzaladığı kararnameyle Rusya vatandaşı olan Johnson, Moskova'da düzenlenen törenle yeni kimlik ve pasaportunu teslim aldı. Törene, üzerinde Putin'in resminin bulunduğu tişörtle katılan Johnson, konuşmasında ismini değiştirerek Putin'in "onuruna" Kevin Vladimirovich olduğunu belirtti. Daha önce Dünya Boks Konseyi dünya şampiyonu olan ve 60 kez ringe çıkan Johnson, 36 galibiyet, 22 mağlubiyet ve 2 beraberlik elde etti.

ABD’li boksör Kevin Johnson, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e hitap ederek Rus vatandaşı olma isteğini dile getirdi ve bu istek kabul edildi. Putin’in imzaladığı kararnameyle resmen Rusya vatandaşı olan Johnson, Moskova’da düzenlenen bir törenle yeni kimlik ve pasaportunu aldı.

Rusya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İrina Volk, “Bugün Moskova’daki Rusya İçişleri Bakanlığı Merkez Binası’nda resmi bir törenle profesyonel boksör Kevin Johnson’a Rus vatandaşının pasaportunu takdim ettik” dedi.

Johnson, törene Putin’in resminin bulunduğu bir tişörtle katıldı ve yaptığı konuşmada, “Başkan Putin’e bir jest olarak adımı değiştirmeye karar verdim. Artık Vladimir Putin’in ‘onuruna’ Kevin Vladimirovich’im. Şaka değil, yüzde 100 Rus’um” ifadelerini kullandı.

Daha önce Dünya Boks Konseyi (WBC) dünya şampiyonu olan Johnson, Rus boksör Vyacheslav Datsik’i mağlup ettikten sonra Putin’e seslenmiş ve Rusya vatandaşlığını talep etmişti. Johnson, “Sayın Vladimir Putin eğer izliyorsanız ve duyuyorsanız, ben Kevin Johnson, ‘Hayat boyu sürecek bir değişiklik yapmaya gerçekten hazırım. Başkana seslenmek istiyorum, saygın Vladimir Putin eğer izliyorsanız ve duyuyorsanız, ben Kevin Johnson, kariyerime buraya tam olarak yerleşerek devam etmek istiyorum. Onayınızla Rus pasaportu almak ve Rusya’nın evim olmasını istiyorum'” şeklinde konuşmuştu.

Johnson, şu ana kadar 60 maça çıkmış ve 36 galibiyet, 22 mağlubiyet ve 2 beraberlik elde etmiştir.

Meral Akşener, Başbakan olmaktan vazgeçtiğini açıkladı

Sıradaki haber:

Meral Akşener, Başbakan olmaktan vazgeçtiğini açıkladı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.