h Dolar 33,0728 % 0.01
h Euro 36,2260 % 0.01
h Sterlin 43,0266 % -0.04
h Altın (Gr) 2.619,20 %0,21
h BIST100 11.220,35 %0,77
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Zonguldak’ta Şehitlere Özel Bir Saygı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Zonguldak’ta Şehitlere Özel Bir Saygı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Zonguldak'ta Filistin'deki savaş ve Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan 9 asker için yürüyüş düzenlendi. Belediye Başkanı ve sivil toplum kuruluşlarından üyelerin katıldığı yürüyüş, Gazipaşa Caddesi'nde gerçekleşti. Eğitim Bir-Sen Başkanvekili Saadettin Dede, askerlere Allah'tan rahmet dileyerek, terör faaliyetlerine karşı lanet okudu. Ayrıca, İsrail'in Gazze'de soykırım suçu işlediğine dikkat çekti. Yapılan açıklamaların ardından kalabalık grup dağıldı.

Zonguldak’ta Filistin’deki savaş ve Pençe-Kilit Harekatı’nda şehit düşen 9 askerin anısına sivil toplum kuruluşları tarafından bir yürüyüş düzenlendi. Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, eşi Ceyda Alan, Belediye Meclis Üyeleri, Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ve diğer sivil toplum kuruluşlarının üyeleri yürüyüşe katıldı. İstasyon Caddesi’nden Gazipaşa Caddesi’ne kadar devam eden yürüyüşte, sloganlar atıldı. Eğitim Bir-Sen Başkanvekili Saadettin Dede yürüyüş sonrası bir açıklama yaparak, Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diledi ve şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlere de başarılar diledi. Ayrıca Dede, Filistin’deki soykırımı kınayarak İsrail’in işgalci ve saldırgan tutumunu eleştirdi. Yapılan açıklamaların ardından kalabalık grup dağıldı.

Gecekondu mahallesinde çıkan yangında 2 kişi hayatını kaybetti, 300 ev ise küle döndü.

Sıradaki haber:

Gecekondu mahallesinde çıkan yangında 2 kişi hayatını kaybetti, 300 ev ise küle döndü.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.