h Dolar 32,9044 % -0.44
h Euro 35,8520 % -0.44
h Sterlin 42,5367 % -0.39
h Altın (Gr) 2.531,69 %-0,74
h BIST100 11.172,75 %0,15
a

Bursa’da özel halk otobüsü şoförü, yolu kapatan bir sürücüye ikaz ettiği için, yolcuların önünde 4 kişi tarafından yumruk ve tekmeyle saldırıya uğradı. Bu saldırının yaşandığı anlar, güvenlik kameralarına yansırken, 25 yaşındaki otobüs şoförü Mustafa Semiz, saldırganlardan şikayetçi oldu ve “Yol istedim, araca vurdular. Daha sonra da saldırdılar. Hastaneden rapor aldım ve şikayetçi oldum” şeklinde konuştu. Görgü tanıkları olan diğer yolcular ise saldırganların hem suçlu hem de güçlü olduğunu belirtti.

Olay, sabah saatlerinde Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Veysel Karani Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, güzergahında seyir halinde olan 16 M 00100 plakalı özel halk otobüsü şoförü Mustafa Semiz, yanlış yerde park eden bir araç yüzünden yoluna devam edemedi. Durumu gören otobüs şoförü, araç sahibini uyarmak istedi ve “Abi otomobili biraz daha sağa çek, ben geçeyim” dedi. Ancak araç sahibi otomobilini çekmeyi reddetti ve otobüse vurdu. Bunun üzerine sinirlenen Semiz, otobüsün kapısını açarak araç sahibini uyarmak istedi. Fakat araçta bulunan şoför ve beraberindeki 4 yolcu Semiz’e aniden saldırdı. Otobüsteki diğer yolcular güçlükle kavgayı ayırdı. Bu anlar otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

Yaşanan olayın ardından konuşan otobüs şoförü Mustafa Semiz, “Eski Gemlik Yolu’ndan inerken bir araç yolun ortasında durmuştu. Ben, otobüs geçemez miydi, nasıl geçemiyorsun diye sordum. Bu sırada araç sahibinin eli dışardaydı, ‘Abi elini içeri al’ dedim. Otobüs geçerken araç bana vurdu. Ben durdum, amacım sadece ‘Niye vuruyorsun’ demekti. Ardından araçtan inen babası bana saldırdı. Ben de kendimi korumak için babasını ittirdim. Daha sonra araçtakiler de inerek bana saldırdı ve darp ettiler. Sonrasında polisler geldi ve beni hastaneye götürdüler. Darp raporu aldık ve karakola giderek şikayetçi oldum.” şeklinde ifade verdi.

Olay esnasında otobüste bulunan yolculardan Mürvet Ay ise “Sabah okula gitmek için otobüse binmiştik. Şoför bey aracının yanlış park edilmesi nedeniyle geçemedi. Kapıyı açarak araç sahibini uyarmak istedi. Ancak birden araçtan 4 kişi inerek şoför beyi darp ettiler” dedi.

Benzer şekilde otobüste bulunan Aslı Arslan da “Sabah işe gitmek için yola çıkıyorduk. Anlamsız bir sebeple 4 kişi otobüse saldırdı. Hiçbir şey yokken şoför darp edildi. Otobüsün camları kırılmaya çalışıldı. Neye uğradığımızı şaşırdık.” şeklinde konuştu.

Ordu’da 5 bin kişiye irmik tatlısı ikram edildi

Sıradaki haber:

Ordu’da 5 bin kişiye irmik tatlısı ikram edildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.