h Dolar 33,0587 % -0.08
h Euro 36,0358 % -0.08
h Sterlin 42,7490 % -0.22
h Altın (Gr) 2.555,07 %-1,75
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeyindeki sızma girişimini başarıyla engelledi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeyindeki sızma girişimini başarıyla engelledi

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyindeki 12 kişilik terörist grubun sızma girişimini başarıyla önledi ve görüntülerini paylaştı. Teröristler, Barış Pınarı bölgesine gece saldırı hazırlığı yaparken, Türk komandolarının ateş destek vasıtalarıyla müdahalesi sonucu 9 PKK/YPG'li etkisiz hale getirildi. Bu olayla birlikte toplamda 23 terörist Irak'ın kuzeyinde, 9 terörist ise Suriye'nin kuzeyinde etkisiz hale getirildi. Son 24 saat içinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 32 oldu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye’nin kuzeyindeki bir terörist grubun sızma girişimini önlediği görüntüleri kamuoyuyla paylaştı.

MSB, sosyal medya hesapları üzerinden Suriye’nin kuzeyindeki bir terörist grubun başarısız sızma girişimini gösteren görüntüleri yayınladı. MSB, paylaşımında “Kahraman komandolarımız, Suriye’nin kuzeyindeki bir terörist grubun sızma teşebbüsünü başarılı bir şekilde önledi. Geçtiğimiz gece Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığı yapan teröristlere ateş desteği sağlayarak 9 PKK/YPG militanını etkisiz hale getirdik” ifadelerine yer verdi.

Böylece Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde gerçekleştirilen terörist saldırının ardından Irak’ın kuzeyinde 23, Suriye’nin kuzeyinde ise 9 PKK/YPG üyesi etkisiz hale getirilmiş oldu. Son 24 saat içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 32’ye ulaştı.

Pençe-Kilit Harekât bölgesindeki terörist saldırısının ardından 23 terörist Irak’ın kuzeyinde, 9 PKK/YPG’li terörist ise Suriye’nin kuzeyinde etkisiz hale getirildi.

Sıradaki haber:

Pençe-Kilit Harekât bölgesindeki terörist saldırısının ardından 23 terörist Irak’ın kuzeyinde, 9 PKK/YPG’li terörist ise Suriye’nin kuzeyinde etkisiz hale getirildi.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.